Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • 04.05.2015

  19 maja 2015r. w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej będziemy gościć Panią Annę Marię Wesołowską- autorytet w dziedzinie sądownictwa, pełniącą funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka, autorkę felietonów skierowanych do młodzieży dotyczących prawa, ambasadora ogólnopolskiej kampanii społeczno - edukacyjnej „Bezpieczne dziecko dzięki edukacji prawnej" a nam wszystkim znaną z programu telewizyjnego „Sędzia Anna Maria Wesołowska”.

  W tym dniu zaplanowano spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszej miejscowości- przedszkolakami oraz uczniami Zespołu Szkół a popołudniu z nauczycielami, rodzicami i wszystkimi mieszkańcami Lipnicy. 

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

   

  Harmonogram spotkań:

  8.00- Uczniowie szkoły podstawowej- klasy III, IV, V

  9.30- przedszkolaki i klasy I i II

  11.00- uczniowie klas VI i I, II, III Publicznego Gimnazjum

  16.30 spotkanie z rodzicami, nauczycielami, mieszańcami.

   

  RODZICU!

  Jeśli chcesz zadać pytanie sędzi Annie Marii Wesołowskiej to wrzuć je do skrzynki
   Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej.

 • Infomat roztrzygnięty!

  Długo czekaliśmy na finał Infomat-u, konkursu sprawności redagowania tekstu matematycznego dedykowanego klasom drugim gimnazjum.

  Zacięta walka czwórki uczniów: Adama Wnęka, Michała Wieciecha, Kamila Gryza i Patryka Wójtowicza wprawiły organizatorów w zakłopotanie :), co zaoowocowało kolejnymi dogrywkami. W rezultacie konurs przebiegał w trzech etapach.

  W pierszym uczniowie wyszukiwali w udostępnionych źródłach wiedzy, w tym zasobach stron internetowych wzory matematyczne zadane nazwą wskazującą na ich wykorzystanie. Trudność polegała nie tylko na ich poprawnym przepisaniu ale również na zweryfikowaniu ich poprawności (w przypadku gdy materiałem źródłowym był internet), z zadanie utruniał fakt, że wzory dotyczyły materiału znacznie wykraczającego poza materiał nauczania matematyki w gimnazjum. Znalały się tam min wzory na:

  1. Pierwiastki równania kwadratowego
  2. Wzór Newtona
  3. Średnia ważona
  4. Kapitał końcowy dla procentu składanego
  5. Suma n początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego
  6. Długość odcinka (w układzie współrzędnych)
  7. Odległość punktu od prostej
  8. Wzór Herona
  9. Równanie prostej przechodzącej przez dwa punkty
  10. Promień okręgu wpisanego w trójkąt.

  Praca musiała nosić znamiona samodzielności tj. jednolity styl, czcionka, rozmiar czcionki, odstępy, spójność i przejrzystość zapisu.

  W następnym etapie uczniowie wybierali jeden z powyższych wzorów i przygotowywali referaty o ich praktycznym wykorzystaniu w matemtyce (na konkretnych przykładach) prezentując je przed całą klasą.

  Trzeci etap stanowił dogrywkę, w której uczniowie przepisywali na czas skomplikowane wzory matematyczne. Poniżej przykłady wzorów z którymi uczniowie musieli się zmieżyć:

  Rywalizacja była bardzo wyrównana, co przysporzyło oraganizatorom tj panu Bogdanowi Struzikowi i pani Katarzynie Ligęzie wiele trudności w wyłonieniu zwycięzcy.

  Ostatecznie został nim Michał Wieciech, któremu serdecznie jeszcze raz gratulujemy!Pozostali uczniowie równiż pozostają ekpertami w tej dziedzinie i należą im się solidne słowa uznania. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie!!!

   

  Katarzyna Ligęza

   

   

 • Dzień Ziemi w Górnej!

  „Bo Ziemia to Wyspa Zielona” – pod tym hasłem w Szkole Filialnej w Lipnicy Górnej w dniu 24 kwietnia 2015 roku uczniowie klas III przedstawili piękną inscenizację o naszej planecie Ziemi.

  Wszyscy wiedzą, że Ziemia to nasza planeta, na której żyją ludzie, rośliny i zwierzęta. Jednak to ludzie stworzyli zagrożenie dla całej przyrody niszcząc środowisko, w którym żyją. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dym z kominów zanieczyszcza powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. A my oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi, toniemy w śmieciach. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny i zwierzęta. Na szczęście ludzie zrozumieli, że niszcząc Ziemię niszczą siebie.

  W czasie przedstawienia uczniowie zwrócili uwagę na właściwe segregowanie i wykorzystanie śmieci oraz pokazali, w jaki sposób to robić. Odczytali hasła o ochronie przyrody.

  Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w języku polskim i angielskim. Uczniowie zaśpiewali piekną piosenkę w jezyku angielskim pt. J am the Earth czyli Jestem Ziemią autorstwa Glynna Lehmanna napisaną specjalnie na tę okazję. Mówi o tym, że mamy tylko jedną Ziemię, o którą musimy dbać, a dzieci są jej przyszłością. Wykonaniu towarzyszył teledysk przedstawiony przy pomocy urządzeń  multimedialnych przez uczniów gimnazjum.

  Występ trzecioklasistów oglądała Pani Dyrektor Zespołu Szkół, nauczyciele i uczniowie klas I i II.

  Imprezę przygotowali: mgr Aleksandra Kępa, mgr Lucyna Kucharska, mgr Iwona Imiołek

  W albumie fotograficznym do obejrzenia obszerna relacja z wydarzenia(BS:)>

 • Dzień Ziemi w Murowanej!

  W dniu 24 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy IVa  i  IVb  przygotowali  uroczystą akademię z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który co roku jest obchodzony na całym świecie. Tym razem cały program artystyczny dotyczył hasła „Ziemia – jej los jest w naszych rękach”.  Dzieci dzielnie wcieliły się w postać pracowitych pszczół i  „ekoludków” oraz przedstawiły ważne propozycje planu ratunkowego dla naszej planety, Ziemi. Przedstawienie uświetniał szkolny chór z delikatnymi głosami dziewcząt klas VI. Na zakończenie spotkania przygotowana została ekologiczna niespodzianka. Każdy uczeń mógł skosztować chleba z prawdziwym miodem oraz poczęstować się cukierkami, na których umieszczone zostały ekologiczne hasła: „Szanuj zieleń”, „Oszczędzaj światło”, „Oszczędzaj wodę”, „Dbaj o zwierzęta”, itd. Wszystkie podjęte działania miały na celu uświadomić dzieciom i dorosłym, że los Ziemi jest w rękach ludzi, dlatego dbałość o środowisko to obowiązek każdego z nas każdego dnia.

         

     Przygotowały obchody i relację: mgr Zofia Gaura,  mgr Edyta Strugała

   

        W Albumie fotograficznym relacja z imprezy (BS:)>

 • Młodzi Głosują!!!
  17.04.2015

  Młodzi Głosują!
  Uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie pt. ,,Młodzi Głosują". Młodzież z naszej szkoły, zachęcają pozostałych uczniów do głosowania na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie, bardzo zaangażowali się w projekt, rozwiesili plakaty, roznosili ulotki oraz przygotowali prezentację o kandydatach i na temat wyborów. 30.04.2015r odbędą się wybory szkolne, w których uczestniczyć będzie chętna młodzież gimnazjalna. Wybory mają na celu zachęcić i przyzwyczaić młodych do głosowania.

  Agnieszka Liszka,
  Natalia Dzięgiel,
  Katarzyna Paprota,
  Sławek Wnęk,
  Adrian Kowalczyk

 • Kolejna lekcja otwarta - godzina wychowawcza

  Jak nakryć stół, czego nie robimy podczas posiłku, jaką postawę przyjmujemy zasiadając przy stole, jakie talerze, sztućce i kieliszki wybrać do konkretnych dań, to zaledwie kilka pytań, którym odpowiedź dała kolejna lekcja otwarta pani Katarzyny Ligęzy.
  W scenerii restauracyjnego stolika, z Danielem Plesińskim w roli głównej, jako klienta oraz Szymona Kulasa w roli kelnera, zebrały się trzy klasy gimnazjum: Ib, IIa, IIb wraz z nauczycielami, Panią Agnieszką Pałką, panem Bogdanem Struzikiem i panią wice dyrektor Krystyną Gażą. 
  Odegrane scenki i pasjonująca pogadanka toczyły się wg. następujących tematów: 
  - postawa podczas posiłku (układ rąk, nóg, postawa ogólna),
  - zachowania wykluczone podczas posiłku (np. odbieranie telefonów, mówienie z pełnymi ustami, zakładanie nogi na nogę itd.), 
  - serweta - do czego służy i jak się z nią obchodzimy, 
  - poprawne nakrycie stołu,
  - rodzaje talerzy, sztućców, kieliszków (które do czego służą),
  - sztućce, zastawa, kieliszki  w naszych dłoniach,
  - sygnalizacja zakończonego posiłku, 
  - rodzaje posiłków (z jakimi posiłkami możemy spotykać się w Europie Zachodniej, co to jest aperitif, do czego służy mały talerzyk z małym nożykiem po lewej stronie talerza).
  Wszyscy uczestnicy lekcji z zapartym tchem słuchali zasad savoir-vivre’u czynnie włączając się w poszczególne jej etapy. Jak donieśli nauczyciele, nawet najwięksi sceptycy takiej formy godziny wychowawczej komentowali: „ Super lekcja! ”.
  Uczestnikom spotkania dziękuję za zaangażowanie. Cieszę się, że lekcja spotkała się z tak pozytywnym oddźwiękiem. Zapraszam na kolejne lekcje otwarte!

  Ps.Fotorelacja w albumie fotograficznym...

   Katarzyna Ligęza.

 • Dzień Patrona Publicznego Gimnazjum

  „Miłość na śmierć nie umiera”! Pod takim hasłem klasa  I a gimnazjum, pod okiem wychowawczyni Pani Anny Błażejczak, przygotowała 09.04.2015r. w ramach projektu edukacyjnego święto Patrona Gimnazjum. Celem było przybliżenie uczniom postaci księdza Stanisława Wiśniowskiego, wielkiego kapłana, proboszcza w Lipnicy Murowanej, kaznodziei ,przyjaciela młodzieży a od 14 lat patrona Publicznego  Gimnazjum. Oprócz elementów biograficznych księdza S. Wiśniowskiego, klasa pierwsza skupiła się też nad istotą kapłaństwa. Uczniowie wielokrotnie podkreślali wartość pokory, cichości, umiejętności dokonywania dobrych wyborów w kształtowaniu osobowości człowieka.

    Uroczystość uświetnił popis gry na trąbce ucznia I a Daniela Drąga oraz występ chóru szkolnego.  Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny zorganizowany przez Panią Katarzynę Bazarnik. Tegoroczny temat dotyczył „Powołania Księdza Stanisława Wiśniowskiego”. Zwyciężczynią została uczennica klasy trzeciej- Karolina Rysak.

  Kończąc wierszem Pana Bogdana Struzika, młodzież zaapelowała do zebranych o uwolnienie od „niepamięci” osób ważnych, wartości, przedmiotów, tradycji oraz postaci Patrona Gimnazjum.

    Zaproszeni goście, m.in. Pan Wójt Tomasz Gromala, w refleksji po zakończonej uroczystości wspominali wielkość i charyzmę księdza Stanisława Wiśniowskiego, którego znali osobiści z lekcji religii oraz z pełnienia funkcji gospodarza parafii. Miejmy nadzieję, że ta postać stanie się wzorem dla naszych uczniów ,a wartości jakimi kierował się w życiu -staną się ich mottem życiowym.

  Agnieszka Pałka

 • Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

  Coroczny konkurs plastyczny organizowany przez panią Katarzynę Bazarnik z okazji Dnia Patrona Publicznego Gimnazjum został rozstrzygnięty. W tym roku uczniowie borykali się z trudnym tematem, wymagającym wielu przemyśleń, dotyczących pracy kapłana. Hasło konkursu: „POWOŁANIE KSIĘDZA STANISŁAWA WIŚNIOWSKIEGO” nakłaniało uczestników do przedstawienia sylwetki księdza Stanisława Wiśniowskiego,  jako wspaniałego kaznodziei, spowiednika, kapłana otwartego na drugiego człowieka. W trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona organizator konkursu, pani Katarzyna Bazarnik, wraz z panią Dyrektor i panem Wójtem przyznali następujące lokaty: I miejsce Karolina Rysak, II miejsce Anna Stachoń, III miejsce Anna Sowa. Wszystkim uczniom należą się słowa uznania za zaangażowanie i ciekawe przedstawienie tematu konkursu.

 • Wesołego Alleluja!

  Zdrowych, wesołych, pełnych przeżyć
  wewnętrznych i odnowy w duchu
  Świąt Zmarwychwstania Pańskiego

  życzy wszystkim tym, którzy są związani
  z Zespołem Szkół w Lipnicy Murowanej

  Dyrekcja Szkoły

   i zespół redakcyjny naszej wspólnej strony!

  Alleluja!

 • ZS na stoisku w niedzielę palmową

  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na lipnickim rynku uczniowie Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej prezentowali swoje prace świąteczne pod opieką nauczycieli.  Za organizację stoiska odpowiedzialni byli opiekunowie Samorządu Szkolnego a opiekę nad sprzedającymi swe prace uczniami sprawowali nauczycile Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

  Przygotowania do tego wydarzenia trwały ponad miesiąc. Uczniowie na zajęciach artystycznych i plastycznych pod opieką pani Katarzyny Bazarnik i pani Jolanty Gos oraz na zajęciach świetlicy szkolnej pod opieką pani Urszuli Trojanowskiej starannie wykonywali piękne pisanki, kwiaty do palm, stroiki i palmy. Zasoby te wzbogacili nauczyciele wykonując prace w trakcie samokształceniowych warsztatów. Prace cieszyły się uznaniem i zainteresowaniem zgromadzonych na lipnickim rynku.Nie brakowało też stałych klientów, którzy co rok wyszukują szkolnego stoiska wracając z sentymentem, wspierając działania lipnickich dzieci i młodzieży.

 • Konkurs recytatorski w Górnej!

  W dniu 20.03.2015 w szkole w Lipnicy Górnej odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział kilkunastu młodych recytatorów z klas I-III. Wiersze były ciekawe, urozmaicone w formie, o tematyce wiosennej. Przygotowanie pamięciowe wszystkich wykonawców było wzorowe. Dlatego też jury konkursu w składzie: p. dyrektor Danuta Szot, p. Elżbieta Czauderna, p. Bogdan Struzik mieli nie lada kłopot z wytypowaniem zwycięzców i kierowali się w swoim werdykcie takimi kryteriami, jak wrażenie artystyczne i artykulacja głosowa.

  A oto ostateczne wyniki:

  W kategorii klas pierwszych:1.Michał Gaża, 2. Dominika Wojdak, 3. Justyna Paprota
  W kategorii klas drugich: 1. Żaneta Włudyka, 2. Gabriela Borek, 3. Emilia Horyń
  W kategorii klas trzecich: 1.Eryk Zięć,2.Klaudia Trojan, 3.Natalia Piś

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim wykonawcom bez wyjątku. Konkursowi towarzyszyła piękna wiosenna dekoracja, wszyscy występujący posiadali rekwizyty nawiązujące do tematyki wierszy a w przerwach między recytacjami całe klasy śpiewały w barwnych przebraniach piosenki z Wiosną w tle. 

  Nauczyciele i organizatorzy konkursu w Lipnicy Górnej.

  Można się o tym wszystkim przekonać oglądając zdjęcia w naszym Albumie fotograficznym. Zapraszamy!

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty!

  Sprawozdanie z przebiegu konkursu
  „Przegląd technik plastycznych w formach przestrzennych”

  W Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbył się powiatowy konkurs plastyczny
   ,,Przegląd technik plastycznych w formach przestrzennych”.

  Do konkursu zgłoszono ponad 40 prac. 24. 03. 2015r. jury w składzie: p. M.Wiśniowska, p.A.Sobczak, p. B.Struzik wyłoniło zwycięzców.

   I -miejsce:

  • Szymon Konieczny

  • Klaudia Marszałek

  • Julia Sikora

  • Karolina Konieczna

  • Aleksandra Bakalarz

  • Oliwia Rysak

  II- miejsce

  • Filip Wołowczyk

  • Wiktor Fąfara

  • Odział Przedszkolny w Lipnicy Dolnej

  III-miejsce

  • Weronika Zdun

  • Małgorzata Kupiec

  • Anna Klimek

  • Natalia Bodek

  • Magdalena Szpil

  • Oliwia Dziedzic
   Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe.

  Organizatorzy: Aleksandra Kępa, Ewa Stachowicz,

  W naszym Albumie fotograficznym znajdziecie zdjęcia wielu nagrodzonych prac.
 • Lipnicka młodzież z palmami w Krakowie!

        W niedzielę 22 marca br. uczniowie Publicznego Gimnazjum pod opieką p. wicedyrektor Krystyny Gaży, p. Katarzyny Bazarnik, p. Urszuli Trojanowskiej oraz p. Iwony Imiołek udali się na Krakowski Rynek, aby tradycji stało się zadość i lipnickie palmy mogły "pokłonić się Mickiewiczowi". Jak co roku młodzieży towarzyszyli instruktorzy z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej oraz kapela ludowa z Lipnicy Dolnej. Uczniowie przy akompaniamencie muzyków ludowych zachęcała mieszkańców Krakowa i turystów (w tym także zagranicznych - oczywiście w języku angielskim :) do przybycia na 57. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego do Lipnicy Murowanej. Uczniowie przekonywali, iż w tym dniu w Lipnicy po prostu należy być, bowiem kto raz przeżył Niedzielę Palmową w Lipnicy Murowanej, ten będzie wracał tu zawsze!

  PS. Zapraszamy w Niedzielę Palmową na szkolne stoiska, gdzie będzie można zakupić ręcznie wykonane przez uczniów i n-li Zespołu Szkół ozdoby świąteczne i palmy.

  Relacjonowała: mgr Iwona Imiołek

 • Powitanie Wiosny IV-VI SP

  w piątek 20.03.15 odbyły się obchody Dnia Wiosny przygotowane przez Samorząd Uczniowski PSP na czele z opiekunami p. Iwoną Imiołek i Barbarą Czesak, w których uczniowie rywalizowali o Puchar Wiosny. Jury w składzie: wicedyrektor Krystyna Gaża, p. Katarzyna Buda oraz p. Renata Pajor oceniało dokonania uczniów, w tym kolorowe stroje klasy (każda z klas przybyła w wybranym przez siebie kolorze), prezentacja Pani Eko-Wiosny, plakat podejmujący tematykę "Primavery" i ekologii.Oprócz tego uczniowie mieli możność wykazać się talentami wokalnymi w konkursie karaoke (dośpiewanie fragmentu wylosowanej piosenki). Na koniec odbyło się kilka dodatkowych zabaw.

  Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepiękne stroje wiosenne, Panie Eko-Wiosny wyglądały imponująco, a plakaty stanowiły dodatkową dekorację. W klasyfikacji drużynowej wygrała klasa IV b, drugie miejsce zdobyła klasa Va a trzecie Vb.

  Po skończonej imprezie wszyscy byli zgodni co do tego, że zabawa była świetna.

  Zapraszamy do naszego Albumu Fotograficznego , w którym znajdziecie obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

  Relacjonowała: mgr  Iwona Imiołek

 • Warsztaty wiązania palm w Górnej

  11.03.15r w PSP w Lipnicy Górnej odbyły się warsztaty wiązania palm lipnickich oraz robienia kwiatów z bibuły. Zaproszony gość, pan Andrzej Leszczyński- wielokrotny laureat Konkursu Lipnickich Palm w Lipnicy Murowanej, opowiadał zebranym uczniom historię powstania konkursu. Następnie tłumaczył pierwszoklasistom krok po kroku, jak związać palmę oraz jakich materiałów użyć. Zwrócił też uwagę na to, czego nie powinna posiadać palma biorąca udział w konkursie. Po wykonaniu palmy, pierwszoklasiści  pod okiem swoich wychowawczyń wykonywali wiosenne kwiaty. Dzień był jednak pełen niespodzianek, ponieważ po warsztatach pan Andrzej Leszczyński opowiedział uczniom bajkę z dzieciństwa oraz przeczytał fragment swojej ulubionej książki. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego projektu dla uczniów klas pierwszych: „Cała Polska czyta dzieciom”. Nauczyciele, wychowawcy klas pierwszych oraz wychowawca świetlicy, dziękują panu Leszczyńskiemu za przeprowadzenie warsztatów.

  Nauczyciele PSP w Lipnicy Górnej                                                Fotorelacja z warsztatów w Albumie fotograficznym

 • 6 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej Kazimierza Brodzińskiego. Dzień Patrona związany jest z dniem urodzin poety, który przyszedł na świat 8.03.1791 roku. Wśród wspomnień warto było wysłuchać fragmentów pamiętnika Kazimierza, które przypominał jeden z uczniów wcielający się w Jego rolę ( Szymon Chmura ). Nastrój tamtych chwil doskonale oddawała scenografia, nawiazująca do znanych wszystkim Kamieni Brodzińskiego oraz przydrożnej kapliczki Jezusa Frasobliwego. Jak co roku, również i tym razem uczestnicy i widzowie uroczystości mieli okazję odkryć nowe i wzruszające wątki z życia pisarza. Niech  za caly komentarz do życiowej drogi Kazimierza Brodzińskiego posłużą słowa, którymi Alina Witkowska zamknęła Jego biografię "Mieliśmy w literaturze wielkich Panów i bohaterów, tytanów i bluźnierców, a to jest chyba biedny polski święty, jak Chrystusik Boleściwy z wioskowej kapliczki pochylony pod niewymiernym cierpieniem swego narodu." Przemilczeć taki żywot to by było bluźnierstwo !

 • Lekcja otwarta - matematyka!

  Dziś, tj. 11.03.15r., od samego rana szóstoklasiści zmienili się w pasjonatów brył! Na pierwszej godzinie odbyła się bowiem lekcja otwarta z matematyki, której tematem było: Rozpoznawanie figur przestrzennych. Lekcję przygotowała pani Katarzyna Ligęza i wraz z klasą VIb zaprosiła rówieśników z klasy VIa z panią Dorotą Więcław. W trakcie zajęć uczniowie, po wcześniejszym zdefiniowaniu graniastosłupów, ostrosłupów, walca, stożka i kuli, wyszukiwali wskazane modele i je segregowali. Pojawiły się tu elementy rywalizacji międzyklasowej, w której honoru klasy VIb obronił uczeń Rafał Kozdroń, pokonując Michała Krzyszkowskiego z klasy VIa. Walka była zacięta. Uczniowie obu klas poznali także bogate nazewnictwo graniastosłupów. Zaproszeni goście niemal bezbłędnie podawali nazwy brył rozróżniając proste od pochyłych, trójkątne, czworokątne, pięciokątne od sześciokątnych, nie wspominając o prostopadłościanach i sześcianach. Szło im znakomicie! Po wcześniejszym omówieniu budowy brył, „w locie ptaka” podawali ilość ścian, wierzchołków i krawędzi różnych graniastosłupów. Na koniec uczestnicy poznali różne sposoby rysowania rzutów graniastosłupów i nawet odbył się ranking metod kreślenia graniastosłupów czworokątnych. Zwyciężyła metoda, w której rysowanie przebiega w kolejności: przednia ściana, tylna ściana, krawędzie podstaw.

  Dziękujemy za zaangażowanie uczniom obu klas i zapraszamy na kolejne lekcje otwarte!

  Katarzyna Ligęza.

 • "Ferie w ruchu"

              Przez pierwsze dni ferii nasi gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych w ramach programu  profilaktycznego „Ferie w ruchu”. Głównym celem zajęć było wdrażanie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, umożliwienie rozwoju zainteresowań sportowych, propagowanie zdrowego stylu życia. Zajęciom sportowym towarzyszyły pogadanki na temat szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka. W okresie dojrzewania nasilają się skłonności do zachowań „ryzykownych” i dlatego bardzo ważną sprawą staje zapewnienie uczniom zajęć dodatkowych, wśród których jednymi z najbardziej atrakcyjnych dla młodzieży są zajęcia sportowo-rekreacyjne. 

    W sumie aż 38 uczniów z naszego gimnazjum wzięło czynny udział w wybranych przez siebie zajęciach sportowo-rekreacyjnych. W pierwszym dniu odbyły się treningi aerobiku i piłki siatkowej, w drugim został rozegrany turniej tenisa stołowego, w trzecim dniu, podobnie jak w  pierwszym, uczennice zadbały o swoja sprawność w rytmie muzyki, a ich koledzy rozegrali mecz piłki siatkowej. Dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Gminy wszyscy uczestnicy mieli zapewnioną wodę mineralna, słodycze. Na zakończenie programu  każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.  

  Przeprowadziła i relacjonowała: Katarzyna Gromala                                               Relacja fotograficzna w Albumie

 • Regulamin rekrutacji uczniów do klas pierwszych!

   

  W zakładce Rekrutacja na rok 2015/16 publikujemy aktualne regulaminy rekrutacji do:

  Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej 

  i Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej

  Znajdziemy tam również wzory podań i załączników.

 • Ostatki w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej!

  Styczeń to okres karnawału, czas radości, zabawy i przebierańców. To miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Jest to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

  I tak oto we czwartek 12 lutego 2015 roku, tuż przed feriami zimowymi odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana zabawa karnawałowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem p. Iwoną Imiołek oraz Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum pod kierownictwem ks. Marka Kuczaka. Najpierw w trakcie trzech ostatnich godzin zajęć lekcyjnych bawili się uczniowie szkoły podstawowej, następnie w godzinach popołudniowych w rytm skocznej muzyki tańczyli uczniowie gimnazjum. Na uczestników czekało mnóstwo zabaw i konkursów w tym m.in. Wycieczka do zoo, Taniec z gwiazdami, Dmuchanie balonów, Przeprawa z karteczką. Ogłoszony został także konkurs na najlepiej bawiącą się klasę. Zwycięską okazała się klasa VIa, która w nagrodę otrzymała certyfikat nietykalności na wybrany przez siebie dzień. Poczęstunek oraz nagrody w konkursach zapewniła niezastąpiona Rada Rodziców. Całą zabawę rozkręcili nasi wspaniali DJ-e: Kamil Ćwik oraz Adam Wnęk.
  Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na następny karnawałowy bal, który już za rok!

  Relacjonowała: Iwona Imiołek

strona: