Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • INFORMACJA

  W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców, uczniów uczęszczających do szkoły muzycznej w Lipnicy Murowanej.

  Obecność na zebraniu obowiązkowa.

 • Sprzątanie świata 2014

  Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” przebiegała pod hasłem: „Turysto! Szanuj środowisko” i odbyła się w naszej szkole 19 września z udziałem wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozpoczęły ją apele, w czasie których zapoznano wszystkich uczestników z jej przebiegiem i znaczeniem dla ochrony środowiska naturalnego. Szczególnie zwrócono uwagę na stan szlaków turystycznych, których nie brakuje przecież w naszej pięknej okolicy (wiśnicko-lipnicki park krajobrazowy). Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców wyruszyli „uzbrojeni” w worki foliowe i rękawice na wyznaczone odcinki szlaków, aby pozbierać śmieci a posegregowane odpadki złożyć w wyznaczonych miejscach. Towarzyszyła temu piękna pogoda. Zebrano kilkanaście worków śmieci, w tym stary rower, zegar, buty, bardzo dużo butelek plastikowych i opakowań po produktach spożywczych.

  Całością akcji kierowali P. Edyta Strugała i P. Anna Błażejczak.

  W Albumie fotograficznym znajdziecie ciekawe fotografie o tegorocznej akcji.

 • Udany początek!

  Już 17 września w godzinach popołudniowych uczniowie szkoły podstawowej zainaugurowali sezon imprez rozrywkowych. Odbyła się zabawa taneczna zorganizowana przez Samorząd PSP pod kierownictwem  nowego opiekuna –P. Iwony Imiołek. Uczniowie klas IV- VI bawili się w rytm muzyki serwowanej fachowo przez naszych rodzimych DJ Adama Wnęka z II A (gimnazjum) i Jakuba Kuca. Oprócz klasycznego „zawracania głowy nogami” czekały na uczestników liczne konkursy i zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, o czym donoszą obecni w charakterze opiekunów: Edyta Strugała i Bogdan Struzik

  Relacja fotograficzna w Albumie!

 • Lipnicka Lipina!
  16.09.2014

  12 września 2014r. uczniowie klasy Va pod opieką pani Katarzyny Bazarnik i Pani Urszuli Piś wzięli udział w prezentacji projektu pod hasłem „Lipnicka Lipina”, która odbyła się w naszym Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego  na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

  Uczniowie poznali historię nazwy miejscowości Lipnica Murowana, obserwowali proces parzenia herbaty z kwiatu lipy, jej właściwosci lecznicze. Mogli delektować się smakiem herbaty z dodatkiem miodu lub soku. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni. Relacja fotograficzna w naszym Albumie fotograficznym na tej samej stronie internetowej.

  Relacja: Katarzyna Bazarnik

 • Przypomnienie

  Spotkanie rodziców z wychowawcami klas:

  17.09.2014 godz.16.00 Filia w Lipnicy Górnej (klasy I-III nauczania początkowego)

  18.09.2014 godz. 16.00 Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej (klasy IV-VI)

  18.09.2014 godz. 17.00 Gimnazjum w Lipnicy Murowanej (klasy I-III).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

 • Znów zadźwięczał dzwonek

  Pierwszego września uroczystym przemarszem pod płytę poległych uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy przeszli do budynku szkoły, by po dwumiesięcznej rozłące z radością przywitać znajome sale. Pani Dyrektor Danuta Szot rozpoczęła apel minutą ciszy po zmarłej Pani Agnieszce Chrzanowskiej. 
      Szczególnie ciepło zostały przywitane dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy przekroczyły szkolne mury. Uczniowie przygotowali krótki apel okolicznościowy z okazji 75 rocznicy wybuchu II  wojny światowej. Historię tych tragicznych dni  przypomniał zebranym świadek tamtych wydarzeń - Pan Stanisław Wieciech. 
  Życzymy wszystkim owocnej pracy w roku szkolnym, samozaparcia, niezapomnianych wspomnień i mądrych przyjaciół na swojej drodze.
      Jaki będzie ten rok przekonamy się wkrótce, bo do wakacji tylko dziesięć miesięcy.
  POWODZENIA!

 • Pożegnanie

   „Nie pytamy dlaczego… odeszłaś
  ale dziękujemy Ci za to, że… byłaś”                       


      
      Z ogromnym bólem pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę języka polskiego,  Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej w latach 2008 – 2012.

  Ś.P. 
  Agnieszkę Chrzanowską
      Dziękujemy Jej za wielką troskę o wychowanie i kształtowanie dzieci i młodzieży naszej gminy, za wszelkie dobro, które wokół siebie roztaczała, za organizowanie przedsięwzięć teatralnych, poetyckich, wpajanie miłości i szacunku do literatury i historii. Wierzymy, że charyzma z jaką podejmowała nauczycielską misję zostanie w sercu każdego wychowanka.  

  Mamy nadzieję, że teraz Dobry Nauczyciel w niebie jest dla Niej wielką nagrodą.

 • Zawiadomienie

  Dnia 02.09.2014r o godzinie 18.00 z Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów przyjętych na pierwszy rok nauki w Szkole Muzycznej w Lipnicy Murowanej.

  Obecność uczniów i ich rodziców na spotkaniu obowiązkowa.

 • DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2014

  Dowóz

  AUTOBUS

  BUS

  7.10 - BORÓWNA

  6.50 – WYSKI DZIAŁ

  7.20  -LIPNICA MUROWANA

  7.10 – KRASNA GÓRA

  7.30 - LIPNICA GÓRNA

  7.25 - GRANICE

  7.40 -LIPNICA DOLNA

  7.40 - DZIAŁY

   

   

  Odwóz

  KURS I

  (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU)

  AUTOBUS

  12.25 -LIPNICA DOLNA (z Lipnicy Górnej)

  12.45 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA (z Lipnicy Murowanej)  

   

  BUS

   12.25 -GRANICE

   

  KURS II
  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – po 7-ej lekcji

   

  AUTOBUS

   

  14.05 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA

   

  BUS

  14.05 - DZIAŁY

  14.20 – KRASNA GÓRA

  14.40 – WYSKI DZIAŁ

   

   

 • Aktualizacja danych
  04.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Pożegnanie klas III gimnazjum

  Nadszedł ten dzień, w którym klasy III gimnazjum skończyły edukację w naszej szkole. Teraz rozpoczną nowy etap swojego życia w wybranej szkole, która przygotuje ich do wykonywania wybranego zawodu. Według tradycji szkoły absolwenci przygotowują program artystyczny, którym żegnają nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, do której uczęszczali. Nasi absolwenci  dobrze wywiązali się z tego zadania. Podziękowali za zdobytą wiedzę i umiejętności oraz opiekę wychowawczą, przeprosili za niedociągnięcia. Wzruszyli nas czułymi słowami i wspomnieniami z poszczególnych etapów kształcenia. My również im dziękujemy i życzymy sukcesów na nowej drodze życia i edukacji.

 • Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Najlepszego Ekologa Szkoły” w roku szkolnym 2013/2014

  Dobiegła kolejna edycja konkursu, który trwa cały rok szkolny. Uczniowie zbierają surowce wtórne      ( makulaturę, zakrętki, baterie, kardidże, tonery i telefony komórkowe). Każdy uczestnik konkursu otrzymuje dodatnie punkty do zachowania oraz walczy o miejsce na podium i nagrody rzeczowe.

  W tym roku szkolnym uczniowie SP i PG zebrali łącznie: 491.2 kg zakrętek, 765,4 kg makulatury, 32,5 kg baterii, 5 kg kardidży, parę telefonów komórkowych.  W poszczególnych kategoriach wygrali:

  W kategorii: „makulatura”

  I miejsce: Wojciechowska Katarzyna z kl. VI b SP

  II miejsce: Kaczor Alicja   I b PG

  III miejsce: Mucha Monika  kl. V b SP

  Wyróżnienia:

  Paprota Marta  kl. VI a  SP

  Machał Jakub kl. VI a SP

  W kategorii: „zakrętki”

  I miejsce: Florek Igor kl. V a  SP

  II miejsce: Bazarni9k Julia kl. IV a SP

  III miejsce Mucha Monika kl. V b  SP

  Wyróżnienia:

  Machał Monika kl. I b PG

  Kuc Jakub  V b  SP

  Smosna Karol kl. IV a  SP

  Kategoria: „baterie”

  I miejsce: Lis Jakub  V a  SP

  Kategoria : „kardidże”

  I miejsce: Polek Krzysztof  III b  PG

   

  Wszystkim serdeczne dziękujemy i  gratulujemy. Zapraszamy po wakacjach do udziału w kolejnej edycji.

          Zofia Gaura

 • Nauka pływania w naszej szkole

  W roku szkolnym 2012/2013 grupa 16 osobowa uczniów rozpoczęła naukę pływania na krytej pływalni im. Jana Kota w Bochni. Wyjazdy na zajęcia odbywały się co dwa tygodnie przez dwa lata. Mimo pojawiającej się niechęci u uczniów spowodowanej przez brak aktywności fizycznej w ich życiu, dzieci nabrały ochoty i przy kolejnych wyjazdach brały coraz chętniej udział w zajęciach oraz wypełniały polecenia ratowników. Cała grupa przyswoiła i udoskonaliła różne rodzaje stylów pływackich. Jest to już trzecia grupa, która pobiera naukę pływania w Bochni. Dotychczas naukę pobierały już dwie grupy, które regularnie wyjeżdżały na lekcje pływania.  Dzieci, które znalazły się w tych grupach mogą się cieszyć, że nabyły bardzo ważną umiejętność: pływanie. Te wyjazdy zostały zorganizowane przez panią mgr Ewę Stachowicz i panią mgr Halinę Burdak, które sprawiały pieczę nad uczniami tych trzech grup a także poświęcały swój czas. Miejmy nadzieję, że od następnego roku szkolnego zajęcia będą kontynuowane z kolejną grupą.

  Od 13 maja br. Uczniowie doskonalą zdobyte umiejętności poprzez uczestnictwo w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe „Wodnik”

   

   

 • Wykaz podręczników na kolejny rok szkolny

  Co prawda rok szkolny 2013/14 jeszcze się nie skończył się, a my myślimy już o przyszłym:)

  Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/15 - wykaz dostępny w zakładce po lewej stronie.

  Redakcja

 • „Wybieram życie”

  W dniach 26.05.2014 – 30.05.2014 w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbył się tydzień profilaktyki pod hasłem „Wybieram życie”. Celem tygodniowej kampanii było zachęcenie uczniów do dbania o bezcenny skarb jakim jest zdrowie własne i innych osób, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, profilaktyka agresji i przemocy oraz profilaktyka uzależnień. Przez cały tydzień uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali prace na konkurs. A były to: plakaty, wiersze, opowiadania, piosenki, filmy oraz ulotki profilaktyczne. W tym tygodniu uczniowie brali również udział w lekcjach – warsztatach, gdzie mieli możliwość wspólnie z nauczycielem uczyć się asertywności, a starsi dowiedzieć się więcej na temat negatywnych konsekwencji wynikających z uzależnienia. Nie zabrakło również lekcji o zdrowym odżywianiu. Wszyscy mieli możliwość podziwiania i zasmakowania koreczków, sałatek i soków. Uczniowie wzięli również udział w akcji „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”. Mogli obserwować asp. Piotra Jacewicza podczas wykonywania kontroli stanu trzeźwości kierowców w Lipnicy Murowanej. W czasie kontroli wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Dla nich uczniowie mieli słodki poczęstunek i ulotkę profilaktyczną. W piątek na podsumowaniu Tygodnia Profilaktyki odbyła się prelekcja dotycząca wpływu uzależnień na zdrowie i życie człowieka oraz zdrowego stylu życia. Zostały zaprezentowane filmy z ogólnopolskiej kampanii „Piłeś - nie jedź - kierowco włącz myślenie”. Uczniowie dzięki prezentacji multimedialnej mieli możliwość zobaczenia działań swoich koleżanek i kolegów, związanych ze zdrowym odżywianiem oraz skosztowania pysznych naturalnych soków z pokrzywy, pietruszki i innych. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadania, piosenki, plakaty oraz filmy. Jury miało nie mały problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace były naprawdę na wysokim poziomie. W kategorii klas I-III PSP zwyciężyła klas Ib, wśród klas IV – VI najlepszą okazała się klasa VIb, a z klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb. Na podsumowanie odbył się finał tenisa stołowego o „Puchar Dyrektora”. Emocjonująca gra zakończyła się zwycięstwem Eweliny Trojanowskiej - ucz. kl. IIIa oraz Mateusza Leszczyńskiego – ucz. kl. Vb. Spotkanie uświetnił również występ grupy tanecznej z klasy czwartej. Na koniec głos zabrał asp. Piotr Jacewicz, który zaprezentował uczniom prezentację dotyczącą uzależnień. Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałej wspólnej pracy.

    

  Elżbieta Czauderna i Magdalena Malaga

  pedagodzy Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej

 • IX Gminny Konkurs Ortograficzny

  10 czerwca 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny.

      Celem konkursu było kształcenie umiejętności poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi, wdrażanie do systematycznej i konsekwentnej pracy nad rozwijaniem biegłości ortograficznej, wspomaganie rozwoju procesów poznawczych ucznia oraz efektów uczenia się poprzez stosowanie metod pedagogiki zabawy. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu  naszej gminy, którzy zostali wyłonieni w szkolnych zmaganiach ortograficznych. Prace oceniała komisja składająca się z nauczycieli kształcenia zintegrowanego.

  I miejsce zdobyła Marianna Dekert- PSP Rajbrot

  II miejsce zdobyła Nikola Bukowiec- PSP Rajbrot

  III miejsce zdobyła Dominika Bukowiec- PSP Lipnica Górna, dalsze miejsca zajęli:

  Jadwiga Trojan- PSP Rajbrot, Morydz Milena- PSP Lipnica Górna, Sebastian Białka- PSP Lipnica Górna, Mikołaj Jędrusiak- PSP Rajbrot, Karol Strugała- PSP Lipnica Górna.

     Wszyscy uczestnicy dyktanda otrzymali dyplomy gratulacyjne za udział w finale oraz nagrody książkowe.

     Uczniom, którzy byli uczestnikami dotychczasowych edycji konkursu  gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu ortografii. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursowych zmagań.

  Zapraszamy do dalszej współpracy w kolejnych edycjach konkursu ortograficznego.

         

   Organizatorzy

 • „Zielona szkoła” – Ustronie Morskie 2014

   W dniach 02.06.-08.06.2013r. uczniowie klas: I-IV Szkoły Podstawowej z Lipnicy Górnej przebywali na „Zielonej szkole” w Ustroniu Morskim. Program pobytu był bardzo bogaty. Uczestnicy dokładnie poznali Ustronie Morskie i okolice. Byli na wycieczce w odległej Łebie. Z miejscowości Rąbki meleksami podjechali pod wydmy. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy w Europie pas ruchomych piasków. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wydmy podlegają ścisłej ochronie a poruszanie się po nich jest dozwolone jedynie wyznaczoną trasą turystyczną. Największą wydmą jest Łącka Góra o wysokości kilkudziesięciu (ponad czterdziestu) metrów, która została przez nich zdobyta. Pokonując 300 schodów dotarli na największą w Polsce i na świecie latarnię morską w Świnoujściu. Płynęli promem, a w Kołobrzegu statkiem o nazwie „Pirat”. Odcisnęli ręce w „Alei Gwiazd” oraz zobaczyli 395 metrowe molo w Międzyzdrojach. Podczas pobytu w Ustroniu Morskim dzieci poznały faunę i florę oraz walory zdrowotne terenów nadmorskich, obserwowały zachód słońca, zbierały muszelki. Codziennie podczas zajęć zdobywały nowe wiadomości dotyczące morza. Skorzystały też z możliwości przejażdżki na kucyku oraz rywalizowały o tytuł najlepszego strzelca w zawodach strzeleckich z karabinka pneumatycznego pod okiem przeszkolonych instruktorów na strzelnicy miejskiej. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w tych zawodach. Korzystając z pięknej pogody uczestnicy „zielonej szkoły” chętnie chodzili na plażę. Tam tworzyli rzeźby z piasku, zażywali kąpieli słonecznych i morskich oraz uczestniczyli w zabawach rekreacyjnych. Uatrakcyjnieniem pobytu były dyskoteka i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Miłym przeżyciem był przejazd kolejką do Gąsek. W ostatnim dniu dzieci otrzymały dyplom zdobycia I stopnia Wilka Morskiego. Troje uczniów było po raz drugi dlatego też otrzymali dyplomy zdobycia II stopnia Wilka Morskiego. Pobyt na „zielonej szkole” w Ustroniu Morskim pozostanie wszystkim na długo w pamięci. Uczniowie już teraz rezerwują sobie miejsca na wyjazd w następnym roku.

      Opiekunowie

               Grażyna Bielewicz-Gorczyca

               Elżbieta Czauderna

 • Konkurs czytelniczy

  Konkurs czytelniczy w klasach IV-V

  Dnia 18 czerwca br. Odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy w kategorii klas młodszych pod hasłem: „ U złotego źródła”. Uczestnicy czytali na głos, przed widownią złożoną z ich koleżanek i kolegów, fragmenty polskich baśni m.in. „Złotej studzienki” Wandy Dobkiewiczowej, opowiadali zdarzenia zawarte w tych ciekawych tekstach. Jury złożone z nauczycieli naszej szkoły w składzie: mgr Iwona Imiołek, mgr Katarzyna Gromala i organizator konkursu mgr Bogdan Struzik wyłonili trójkę zwycięzców. Są to: Michał Ćwik (kl. Va), Agata Dychus (kl. Va) i Kacper Żołna (kl. IVb.). Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom i sympatykom czytania książek życzymy na wakacje udanej lektury.

 • Śliwkowe Szkoły

  W dniu 8 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbyło się podsumowanie realizacji projektu pt. „Zabawa i biesiada staropolska podczas dawnych obrzędów i tradycyjnych świąt na terenie gminy Lipnica Murowana”. Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjum ze staropolskimi obrzędami i serwowanymi potrawami, które wyznaczone były przez rok kalendarzowy, a kultywowane na obszarze gminy Lipnica Murowana. W  przedstawieniu zostały zaprezentowane wybrane obrzędy: zapusty, Niedziela Palmowa, Wielkanoc, noc świętojańska i „ wianki”, dożynki oraz początek jesieni. Specjalny (na tę okazję przygotowany) scenariusz zawierał dodatkowo część kulinarną, gdyż każdy pokazany obrzęd związany był ze specjalnymi daniami np. – zapusty (chrust), Wielkanoc ( tradycyjna Lipnicka święconka), wianki i świętojańskie ogniska (ziemniaki zapiekane w kociołku,  kompot z suszonych śliwek), dożynki ( wiejski chleb z pieca z miodem lub wiejskim masłem, tradycyjny placek drożdżowy z serem), wrzesień – zbiór śliwek węgierek( placki  ze śliwkami).

  W niedzielne popołudnie uczniowie klasy V b, VI b  oraz II a gimnazjum wystąpili  w specjalnie  na tę okazję przygotowanych i uszytych strojach z epoki ,w scenografii dawnej chałupy wiejskiej wyposażonej w oryginalne rekwizyty. Zaprezentowali zebranym dawne obrzędy i zwyczaje przeplatane gwarą, ludowymi przyśpiewkami  ( w wykonaniu chóru) i tradycyjnymi potrawami podawanymi w danym czasie roku kalendarzowego. Wszystkie  potrawy zostały przygotowane według starych przepisów i  pojawiły się podczas finałowego przedstawienia. Każdy przybyły na uroczystość miał okazję skosztować przygotowane specjały serwowane  przez uczennice klasy III b i  I a gimnazjum. Ponadto można było spróbować  jajek wielkanocnych z majonezem i szczypiorkiem oraz napić się świeżo przygotowanego soku z pokrzywy, pietruszki, pomarańczy, cytryny, jabłka. 

  Impreza bardzo udana, warta powtórzenia za rok.

 • „XXXVI Bieg o Puchar Wójta”

    „Bieg o Puchar Wójta” kiedyś „Bieg Zwycięstwa” to impreza sportowa, która ma na celu przede wszystkim popularyzowanie biegów jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz zachęcanie uczniów do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

    Na starcie „ XXXVI Biegu o Puchar Wójta” stawiło się 211 zawodników z Zespołu Szkół

  w Lipnicy Murowanej i w Rajbrocie. Część oficjalną rozpoczął pan Honoriusz Piech, który pokrótce przypomniał historię tej imprezy. Następnie delegacje obu szkół udały się z kwiatami pod płytę pamięci. Po części oficjalnej na trasę ruszyli najmłodsi biegacze, którzy zmierzyli się na dystansie 250 metrów, a najstarsi mieli już do pokonania 1200 m. Uczniowie, którzy zajmowali miejsca od I do XII punktowali dla swojej szkoły. I tak w klasyfikacji generalnej Zespół Szkół w Lipnicy zajął pierwsze miejsce! Możemy również pochwalić się kilkoma indywidualnymi sukcesami:

   

  klasy I-II dziewczęta:

  1. Leszczyńska Paulina

  2. Topolska Anna

   

  klasy I-II chłopcy:

  1.  Leszczyński Piotr

  3. Piech Jakub

   

  klasy III-IV dziewczęta

  3. Bakalarz Aleksandra

   

  klasy III-IV chłopcy:

  1. Klimek Jakub
  2. Plesiński Kamil
  3. Chochliński Kacper

   

   klasy I-III dziewczęta (Gimnazjum):

  1. Trojanowska Ewelina

   

  klasy I-III chłopcy (Gimnazjum):

        2. Polek Krzysztof

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Katarzyna Gromala

strona: