Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • NOWY PLAN LEKCJI

   

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji,

  który obowiązywać będzie od 3 listopada 2014r.

 • Aktualizacja danych
  30.10.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski

  Dnia 21 10.2014r. obchodzono w naszym Zespole Szkół Dzień Papieski na pamiątkę niezwykłych wydarzeń. Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Również w tym dniu, 16 października 2002 roku, Jan Paweł II wprowadził do Różańca Tajemnice światła.

  Z tej okazji nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum zorganizowali uroczystą akademię ku czci Polaka-papieża.

  Wykonawcy z klasy III gimnazjum pod kierunkiem niestrudzonych pań: Bożeny Piaseckiej i Małgorzaty Wiśniowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili między innymi sceny z życia Karola Wojtyły. Największe wrażenie zrobiła scenka przedstawiająca słynną rozmowę papieża ze swoim niedoszłym zabójcą, Ali Akczą. Usłyszeliśmy też, wykonane w sposób żywiołowy, fragmenty oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika w wykonaniu szkolnego chóru.  Piękną scenografię przygotowała p. Katarzyna Bazarnik. Relację fotograficzną można obejrzeć jak zwykle w naszym Albumie. Relacja: Bogdan Struzik

 • RUSZYŁ ENGLISH FREAK

  KLUB ENGLISH FREAK

  To cotygodniowe zajęcia języka angielskiego, z użyciem różnorodnych metod aktywizujących oraz metod projektowych. Ton również rozgrzewki językowe, gry, zabawy, jak np. The City Game.Oto wypowiedź animatora klubu w naszej szkole- p. Anny Kądziołki:

  "Moim założeniem jest, aby poprzez zabawę, wyjście w różne, czasem nietypowe miejsca uatrakcyjnić uczniom zajęcia j.angielskiego. Będziemy rozszerzać zarówno zasób słownictwa jak i gramatyki, lecz poprzez gry, piosenki, używanie tablicy interaktywnej co będzie dla uczniów niewątpliwie bardzo ciekawym i atrakcyjnym przeżyciem. Co więcej, będziemy poszerzać nasze wiadomości o świętach brytyjskich - np. podczas Nocy Duchów będziemy nie tylko straszyć, grać w Apple Bobbing, lecz również wykonamy piniaty. Podczas zabawy tanecznej będziemy "niszczyć" pinietę nietoperza, odbędzie się konkurs na najstraszniejszą dynię. Podczas zajęć  Christmas wykonamy dla rodziców podarki w formie Christmas Crackers. Kiedy nadejdzie czas Wielkiej Nocy, na szkolnym podwórzu będziemy niczym Barack Obama szukać dzielnie ukrytych Chocolate Eggs. Ponadto będę chciała zaprezentować mniej znane święta w mojej szkole jak np. St.Patrick Day. Częsta praca w grupach mieszanych pomoże uczniom słabszym w nadrobieniu zaległości w miły i bezstresowy sposób.

  We wrześniu klasy V poszerzały swój zasób słownictwa dotyczący ubrań. Podczas zajęć wieszaliśmy pranie, układaliśmy puzzle, graliśmy w karty, a nawet na chwilę zamieniliśmy się w Top Modele i z uśmiechami na twarzy prezentowaliśmy ubrania. Muszę przyznać, że niektórzy uczniowie i uczennice chodzili po wybiegu jak zawodowi modele!"

  Jednym z ciekawych przedsiewzięć Klubu była wizyta u wójta gminy Lipnica Murowana- p. Tomasza Gromali. W albumie fotograficznym relacja z tego wydarzenia.

 • Szkoła jest skarbem a nauka kluczem!

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Lipnicy Murowanej.

  Tradycyjnie świętowano Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej. W poniedziałek odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej pod kierunkiem P. Iwony Imiołek i P. Barbary Czesak. Wystąpił też chór szkolny, w skład którego wchodzą uczennice klas trzecich PG.  W obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły uczniowie przedstawili program artystyczny mający wyrazić podziękowanie dla nauczycieli za trud wkładany w edukację i wychowanie  młodego pokolenia Lipniczan. Przedstawiciele uczniów wręczyli swoim pedagogom pamiątkowe laurki. Do życzeń przyłączyła się P. Dyrektor w krótkim przemówieniu na koniec uroczystości.

  Warto dodać, że scenografię pod hasłem „Szkoła jest skarbem a nauka kluczem… przygotowała  P. Katarzyna Bazarnik.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Albumie Fotograficznym.

 • Święto Pierwszaka

                                    

  10 października w Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbyła się uroczystość -„Święto Pierwszaka”. Uczniowie kl. I a, kl.I b i I c złożyli w obecności pana Wójta Tomasza Gromali, pani Dyrektor Danuty Szot, pani Kierownik ZOSiP Anny Cempury, Rodziców i Grona Pedagogicznego uroczyste ślubowanie. Tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej. Jak co roku uroczystość miała wyjątkowy charakter.

  Pierwszoklasiści wystąpili w przygotowanym specjalnie na tę okazję, pod okiem wychowawczyń pani Haliny Burdak, pani Jolanty Gos oraz pani Ewy Stachowicz programie artystycznym pt. „Już jestem Pierwszakiem”. Zaprezentowali wszystkim zgromadzonym gościom swoje zdolności muzyczne, taneczne i recytatorskie, udowadniając, iż są gotowi do podjęcia szkolnych obowiązków. Należy wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy pierwszoklasistami są również sześciolatki. Ślubując zobowiązali się m.in. być dobrymi Polakami, kolegami i koleżankami, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy oraz szkoły.

  Po części oficjalnej pan Wójt Tomasz Gromala oraz pani Dyrektor Danuta Szot wręczyła uczniom legitymacje szkolne, a pani Anna Żołna przewodnicząca Rady

  Rodziców, upominki. Po zakończonej uroczystości pierwszaki udały się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       

   

 • INFORMACJA

  W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców, uczniów uczęszczających do szkoły muzycznej w Lipnicy Murowanej.

  Obecność na zebraniu obowiązkowa.

 • Sprzątanie świata 2014

  Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” przebiegała pod hasłem: „Turysto! Szanuj środowisko” i odbyła się w naszej szkole 19 września z udziałem wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozpoczęły ją apele, w czasie których zapoznano wszystkich uczestników z jej przebiegiem i znaczeniem dla ochrony środowiska naturalnego. Szczególnie zwrócono uwagę na stan szlaków turystycznych, których nie brakuje przecież w naszej pięknej okolicy (wiśnicko-lipnicki park krajobrazowy). Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców wyruszyli „uzbrojeni” w worki foliowe i rękawice na wyznaczone odcinki szlaków, aby pozbierać śmieci a posegregowane odpadki złożyć w wyznaczonych miejscach. Towarzyszyła temu piękna pogoda. Zebrano kilkanaście worków śmieci, w tym stary rower, zegar, buty, bardzo dużo butelek plastikowych i opakowań po produktach spożywczych.

  Całością akcji kierowali P. Edyta Strugała i P. Anna Błażejczak.

  W Albumie fotograficznym znajdziecie ciekawe fotografie o tegorocznej akcji.

 • Udany początek!

  Już 17 września w godzinach popołudniowych uczniowie szkoły podstawowej zainaugurowali sezon imprez rozrywkowych. Odbyła się zabawa taneczna zorganizowana przez Samorząd PSP pod kierownictwem  nowego opiekuna –P. Iwony Imiołek. Uczniowie klas IV- VI bawili się w rytm muzyki serwowanej fachowo przez naszych rodzimych DJ Adama Wnęka z II A (gimnazjum) i Jakuba Kuca. Oprócz klasycznego „zawracania głowy nogami” czekały na uczestników liczne konkursy i zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, o czym donoszą obecni w charakterze opiekunów: Edyta Strugała i Bogdan Struzik

  Relacja fotograficzna w Albumie!

 • Lipnicka Lipina!
  16.09.2014

  12 września 2014r. uczniowie klasy Va pod opieką pani Katarzyny Bazarnik i Pani Urszuli Piś wzięli udział w prezentacji projektu pod hasłem „Lipnicka Lipina”, która odbyła się w naszym Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego  na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

  Uczniowie poznali historię nazwy miejscowości Lipnica Murowana, obserwowali proces parzenia herbaty z kwiatu lipy, jej właściwosci lecznicze. Mogli delektować się smakiem herbaty z dodatkiem miodu lub soku. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni. Relacja fotograficzna w naszym Albumie fotograficznym na tej samej stronie internetowej.

  Relacja: Katarzyna Bazarnik

 • Przypomnienie

  Spotkanie rodziców z wychowawcami klas:

  17.09.2014 godz.16.00 Filia w Lipnicy Górnej (klasy I-III nauczania początkowego)

  18.09.2014 godz. 16.00 Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej (klasy IV-VI)

  18.09.2014 godz. 17.00 Gimnazjum w Lipnicy Murowanej (klasy I-III).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

 • Znów zadźwięczał dzwonek

  Pierwszego września uroczystym przemarszem pod płytę poległych uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy przeszli do budynku szkoły, by po dwumiesięcznej rozłące z radością przywitać znajome sale. Pani Dyrektor Danuta Szot rozpoczęła apel minutą ciszy po zmarłej Pani Agnieszce Chrzanowskiej. 
      Szczególnie ciepło zostały przywitane dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy przekroczyły szkolne mury. Uczniowie przygotowali krótki apel okolicznościowy z okazji 75 rocznicy wybuchu II  wojny światowej. Historię tych tragicznych dni  przypomniał zebranym świadek tamtych wydarzeń - Pan Stanisław Wieciech. 
  Życzymy wszystkim owocnej pracy w roku szkolnym, samozaparcia, niezapomnianych wspomnień i mądrych przyjaciół na swojej drodze.
      Jaki będzie ten rok przekonamy się wkrótce, bo do wakacji tylko dziesięć miesięcy.
  POWODZENIA!

 • Pożegnanie

   „Nie pytamy dlaczego… odeszłaś
  ale dziękujemy Ci za to, że… byłaś”                       


      
      Z ogromnym bólem pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę języka polskiego,  Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej w latach 2008 – 2012.

  Ś.P. 
  Agnieszkę Chrzanowską
      Dziękujemy Jej za wielką troskę o wychowanie i kształtowanie dzieci i młodzieży naszej gminy, za wszelkie dobro, które wokół siebie roztaczała, za organizowanie przedsięwzięć teatralnych, poetyckich, wpajanie miłości i szacunku do literatury i historii. Wierzymy, że charyzma z jaką podejmowała nauczycielską misję zostanie w sercu każdego wychowanka.  

  Mamy nadzieję, że teraz Dobry Nauczyciel w niebie jest dla Niej wielką nagrodą.

 • Zawiadomienie

  Dnia 02.09.2014r o godzinie 18.00 z Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów przyjętych na pierwszy rok nauki w Szkole Muzycznej w Lipnicy Murowanej.

  Obecność uczniów i ich rodziców na spotkaniu obowiązkowa.

 • DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2014

  Dowóz

  AUTOBUS

  BUS

  7.10 - BORÓWNA

  6.50 – WYSKI DZIAŁ

  7.20  -LIPNICA MUROWANA

  7.10 – KRASNA GÓRA

  7.30 - LIPNICA GÓRNA

  7.25 - GRANICE

  7.40 -LIPNICA DOLNA

  7.40 - DZIAŁY

   

   

  Odwóz

  KURS I

  (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU)

  AUTOBUS

  12.25 -LIPNICA DOLNA (z Lipnicy Górnej)

  12.45 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA (z Lipnicy Murowanej)  

   

  BUS

   12.25 -GRANICE

   

  KURS II
  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – po 7-ej lekcji

   

  AUTOBUS

   

  14.05 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA

   

  BUS

  14.05 - DZIAŁY

  14.20 – KRASNA GÓRA

  14.40 – WYSKI DZIAŁ

   

   

 • Pożegnanie klas III gimnazjum

  Nadszedł ten dzień, w którym klasy III gimnazjum skończyły edukację w naszej szkole. Teraz rozpoczną nowy etap swojego życia w wybranej szkole, która przygotuje ich do wykonywania wybranego zawodu. Według tradycji szkoły absolwenci przygotowują program artystyczny, którym żegnają nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, do której uczęszczali. Nasi absolwenci  dobrze wywiązali się z tego zadania. Podziękowali za zdobytą wiedzę i umiejętności oraz opiekę wychowawczą, przeprosili za niedociągnięcia. Wzruszyli nas czułymi słowami i wspomnieniami z poszczególnych etapów kształcenia. My również im dziękujemy i życzymy sukcesów na nowej drodze życia i edukacji.

 • Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Najlepszego Ekologa Szkoły” w roku szkolnym 2013/2014

  Dobiegła kolejna edycja konkursu, który trwa cały rok szkolny. Uczniowie zbierają surowce wtórne      ( makulaturę, zakrętki, baterie, kardidże, tonery i telefony komórkowe). Każdy uczestnik konkursu otrzymuje dodatnie punkty do zachowania oraz walczy o miejsce na podium i nagrody rzeczowe.

  W tym roku szkolnym uczniowie SP i PG zebrali łącznie: 491.2 kg zakrętek, 765,4 kg makulatury, 32,5 kg baterii, 5 kg kardidży, parę telefonów komórkowych.  W poszczególnych kategoriach wygrali:

  W kategorii: „makulatura”

  I miejsce: Wojciechowska Katarzyna z kl. VI b SP

  II miejsce: Kaczor Alicja   I b PG

  III miejsce: Mucha Monika  kl. V b SP

  Wyróżnienia:

  Paprota Marta  kl. VI a  SP

  Machał Jakub kl. VI a SP

  W kategorii: „zakrętki”

  I miejsce: Florek Igor kl. V a  SP

  II miejsce: Bazarni9k Julia kl. IV a SP

  III miejsce Mucha Monika kl. V b  SP

  Wyróżnienia:

  Machał Monika kl. I b PG

  Kuc Jakub  V b  SP

  Smosna Karol kl. IV a  SP

  Kategoria: „baterie”

  I miejsce: Lis Jakub  V a  SP

  Kategoria : „kardidże”

  I miejsce: Polek Krzysztof  III b  PG

   

  Wszystkim serdeczne dziękujemy i  gratulujemy. Zapraszamy po wakacjach do udziału w kolejnej edycji.

          Zofia Gaura

 • Nauka pływania w naszej szkole

  W roku szkolnym 2012/2013 grupa 16 osobowa uczniów rozpoczęła naukę pływania na krytej pływalni im. Jana Kota w Bochni. Wyjazdy na zajęcia odbywały się co dwa tygodnie przez dwa lata. Mimo pojawiającej się niechęci u uczniów spowodowanej przez brak aktywności fizycznej w ich życiu, dzieci nabrały ochoty i przy kolejnych wyjazdach brały coraz chętniej udział w zajęciach oraz wypełniały polecenia ratowników. Cała grupa przyswoiła i udoskonaliła różne rodzaje stylów pływackich. Jest to już trzecia grupa, która pobiera naukę pływania w Bochni. Dotychczas naukę pobierały już dwie grupy, które regularnie wyjeżdżały na lekcje pływania.  Dzieci, które znalazły się w tych grupach mogą się cieszyć, że nabyły bardzo ważną umiejętność: pływanie. Te wyjazdy zostały zorganizowane przez panią mgr Ewę Stachowicz i panią mgr Halinę Burdak, które sprawiały pieczę nad uczniami tych trzech grup a także poświęcały swój czas. Miejmy nadzieję, że od następnego roku szkolnego zajęcia będą kontynuowane z kolejną grupą.

  Od 13 maja br. Uczniowie doskonalą zdobyte umiejętności poprzez uczestnictwo w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe „Wodnik”

   

   

 • Wykaz podręczników na kolejny rok szkolny

  Co prawda rok szkolny 2013/14 jeszcze się nie skończył się, a my myślimy już o przyszłym:)

  Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/15 - wykaz dostępny w zakładce po lewej stronie.

  Redakcja

 • „Wybieram życie”

  W dniach 26.05.2014 – 30.05.2014 w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbył się tydzień profilaktyki pod hasłem „Wybieram życie”. Celem tygodniowej kampanii było zachęcenie uczniów do dbania o bezcenny skarb jakim jest zdrowie własne i innych osób, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, profilaktyka agresji i przemocy oraz profilaktyka uzależnień. Przez cały tydzień uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali prace na konkurs. A były to: plakaty, wiersze, opowiadania, piosenki, filmy oraz ulotki profilaktyczne. W tym tygodniu uczniowie brali również udział w lekcjach – warsztatach, gdzie mieli możliwość wspólnie z nauczycielem uczyć się asertywności, a starsi dowiedzieć się więcej na temat negatywnych konsekwencji wynikających z uzależnienia. Nie zabrakło również lekcji o zdrowym odżywianiu. Wszyscy mieli możliwość podziwiania i zasmakowania koreczków, sałatek i soków. Uczniowie wzięli również udział w akcji „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”. Mogli obserwować asp. Piotra Jacewicza podczas wykonywania kontroli stanu trzeźwości kierowców w Lipnicy Murowanej. W czasie kontroli wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Dla nich uczniowie mieli słodki poczęstunek i ulotkę profilaktyczną. W piątek na podsumowaniu Tygodnia Profilaktyki odbyła się prelekcja dotycząca wpływu uzależnień na zdrowie i życie człowieka oraz zdrowego stylu życia. Zostały zaprezentowane filmy z ogólnopolskiej kampanii „Piłeś - nie jedź - kierowco włącz myślenie”. Uczniowie dzięki prezentacji multimedialnej mieli możliwość zobaczenia działań swoich koleżanek i kolegów, związanych ze zdrowym odżywianiem oraz skosztowania pysznych naturalnych soków z pokrzywy, pietruszki i innych. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadania, piosenki, plakaty oraz filmy. Jury miało nie mały problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace były naprawdę na wysokim poziomie. W kategorii klas I-III PSP zwyciężyła klas Ib, wśród klas IV – VI najlepszą okazała się klasa VIb, a z klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb. Na podsumowanie odbył się finał tenisa stołowego o „Puchar Dyrektora”. Emocjonująca gra zakończyła się zwycięstwem Eweliny Trojanowskiej - ucz. kl. IIIa oraz Mateusza Leszczyńskiego – ucz. kl. Vb. Spotkanie uświetnił również występ grupy tanecznej z klasy czwartej. Na koniec głos zabrał asp. Piotr Jacewicz, który zaprezentował uczniom prezentację dotyczącą uzależnień. Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałej wspólnej pracy.

    

  Elżbieta Czauderna i Magdalena Malaga

  pedagodzy Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej

strona: