Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Wigilie w klasach i rozstrzygnięcie konkursów świątecznych.
  19.12.2014

  Staropolskim obyczajem w gronie najbliższych koleżanek i kolegów przy wigilijnych stołach spędzili uczniowie wszystkich klas naszej szkoły poranek ostatniego dnia nauki. Łamali się białym opłatkiem z wychowawcą, obiecali poprawę i składali życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dzięki pomocy rodziców na stołach pojawiły się liczne świąteczne smakołyki, które spałaszowali w mgnieniu oka. Rekordzista  z klasy IV zjadł cztery wielkie krokiety i popił je ośmioma szklankami czerwonego barszczu.Potem odbyły centralne uroczystości i konkursy na sali gimnastycznej. Ostateczne wyniki przedstawiają się nastepująco.

  W konkursie na najpiękniejszy wystrój klas w kategorii szkoły podstawowej:

  I miejsce- Vb

  II miejsce- Va

  III miejsce- VIb

  w kategorii klas gimnazjalnych:

  I miejsce- Ib

  II miejsce- IIa

  III miejsce- IIb

  W konkursie na najpiękniejsze wykonanie kolęd i pastorałek w kategorii szkoły podstawowej wyniki są następujące:

  I miejsce- VIb

  II miejcse- Va

  III miejsce- VIa

  W tym samym konkursie w kategorii klas gimnazjalnych odnotowano wyniki:

  I miejsce- III

  II miejcse- IIb

  III miejsce- Ib.

  Tradycyjnie organizatorem tych konkursów była Pani Katarzyna Bazarnik. W skład jury wchodzili: Panie: Danuta Szot, Krystyna Gaża i Barbara Czesak oraz Panowie: Krzysztof Janiczek i Bogdan Struzik.

  Na koniec wydarzenia zabrała głos Pani dyrektor, podsumowała konkurs, podkreśliła jego masowy charakter i bardzo wyrównany poziom, wręczyła z Panią Katarzyną Bazarnik nagrody i złożyła wszystkim obecnym życzenia Wesołych Świąt.

   

 • Jasełka w Lipnicy Górnej!
  17.12.2014

  Już dzisiaj uczniowie i wychowawcy klas trzecich PSP w Lipnicy Górnej powitali Nowo Narodzonego. Piękne jasełka oglądali z zapartym tchem licznie zgromadzeni widzowie, a Wy Drodzy Internauci możecie obejrzeć relację foto w Albumie fotograficznym.

  w tym samym albumie umieścilismy zdjęcia pokazujace, jak uczniowie PSP w Lipnicy Górnej samodzielnie malują bąbki świateczne.

  Zapraszamy!

 • Już wkrótce Święta!
  16.12.2014

   

  W naszej szkole już od tygodnia trwają intensywne przygotowania do najpiękniejszych świąt- Świąt Bożego Narodzenia.

  Uczniowie pod opieką wychowawców zmieniają wystrój klas na świąteczny, ćwiczą kolędy, bo jak co roku, w ostatnim dniu nauki odbędą się oczekiwane, prestiżowe  konkursy na najpiękniejszy wystrój klasy i najlepiej wykonaną kolędę lub pastorałkę. Reprezentacja szkoły pojedzie do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu na jubileuszową, dziesiątą „Kolędę za kratami”. No i jeszcze klasowe wigilie. Tymczasem my już w tej chili życzymy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę internetową: zdrowych, wesołych i dających wytchnienie po ciężkiej pracy, cudownych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym.

  Zespół Redakcyjny zslipnica.edupage.org 

 • Święty Mikołaj dotarł do Lipnicy!
  05.12.2014

  Jak donosi agencja CNN do Lipnicy dotarł porannym ekspresem kolejowym Pendolino Św. Mikołaj. Jako pierwszą odwiedził klasę IIb, bo tam podobno najłatwiej znaleźć grzeczne dzieci.Fotorelacja ze spotkania IIb i Ib ze św. Mikołajem w naszym Albumie fotograficznym. Zapraszamy.

 • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie!

  W piątek 28.12 odbyła się na szkolnej scenie „Pod Przewiązką” premiera nowego przedstawienia
   II części „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Agnieszki Pałki i Edyty Bazarnik.

  Wystąpili uczniowie klasy Ib naszego gimnazjum. Brawurowe wykonanie tego trudnego do realizacji misterium zachwyciło widzów, czemu dali wyraz w soczystych brawach na zakończenie. Szczególne uznanie zdobyła kreacja Guślarza w wykonaniu Miłosza Strugały Za przygotowanie spektaklu podziękowała pani dyrektor Danuta Szot.
  Warto dodać, że całość przedstawienia zostanie powtórzona dla szerokiej publiczności lipnickiej w niedzielę 7.12.2014r. na scenie Gminnego domu Kultury w Lipnicy Murowanej o godz. 17.00. Wstęp wolny. Realizatorzy serdecznie zapraszają, a my zapraszamy do obejrzenia w Albumie fotograficznym relacji foto.
   Redakcja

 • Andrzejki w Górnej!


  Dnia 27.11.2014r. w Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Całą imprezę uświetniła muzyka, nad którą czuwali starsi uczniowie z gimnazjum-(Dj Master) Kamil Ćwik i Adam Wnęk.
  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie uczą szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
  Wychowawcy klas I-III PSP w Lipnicy Górnej.

 • Biblioteka przyjazna uczniowi
  28.11.2014

  W dniu dzisiejszym nasza szkoła przystąpiła do ogółnopolskiego konkursu bibliotek szkolnych pod nazwą "Biblioteka przyjazna uczniowi".

  Głównym organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach tego przedsięwzięcia nasza biblioteka zrealizuje szereg działań mających na celu szeroko rozumianą popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. O szczegółach konkursu dowiecie się na naszej stronie w zakładce Biblioteka. Zapraszam! Wasz Bibliotekarz- Bogdan Struzik.

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli…

  W piątek  7 listopada 2014r. w naszej szkole obchodzono rocznicę tego wydarzenia. Na uroczystą akademię uczniowie i nauczyciele przybyli w odświętnych strojach a na piersi każdy miał przypięty biało-czerwony kotylion.

  Akademia miała tym razem charakter koncertu pieśni niepodległościowej, co znakomicie nawiązuje do coraz bardziej powszechnej tradycji obchodzenia listopadowego święta. Przypomniano historię pieśni niepodległościowych i hymnów, które towarzyszyły Polakom od wieków, zagrzewały do boju naszych przodków, krzepiły ducha narodowego czasów niewoli. Wysłuchaliśmy w wykonaniu szkolnego chóru z towarzyszeniem instrumentalnym uczniów Szkoły Muzycznej utwory w porządku chronologicznym od „Bogurodzicy”, do „Murów” Jacka Kaczmarskiego z okresu stanu wojennego.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego" w pełnej, czterozwrotkowej wersji. Uczestnicy akademii otrzymali słowa pieśni na kartkach.

  Scenografia w postaci brzozowego lasku i ustawionych w kozły karabinów, wojskowe ognisko, narodowe barwy, symbolizowały lata walk i ciężkie losy żołnierzy uczestniczących w wojnach ojczyźnianych.

  W akademii wystąpili uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem pań: Agnieszki Pałki, Edyty Bazarnik, Małgorzaty Wiśniowskiej (chór szkolny), Elżbiety Wąsik (Szkoła Muzyczna). Scenografię przygotowała Katarzyna Bazarnik.

 • NOWY PLAN LEKCJI

   

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji,

  który obowiązywać będzie od 3 listopada 2014r.

 • Halloween i Konkurs na Najstraszniejszą Dynię!

  31 października 2014. Wampir, Czarna Wdowa, Straszna Czarownica oraz inne straszydła spotkały się na zabawach z okazji święta Halloween w ramach Projektu English Teaching realizowanego w naszej szkole. O grach i konkursach przeczytaj w zakładce PROJEKTY I WYDARZENIA. W Albumie fotograficznym oglądnij zdjęcia z naszych zajęć, dyń, które wygrały tegoroczny konkurs oraz wyniki konkursu!:)

  Szkolny Koordynator Programu: A.Kądziołka

 • 70 Rocznica Pacyfikacji Lipnicy

  W środę 29 października uczniowie  naszej szkoły w montażu słowno - muzycznym przypomnieli przykre wydarzenie z historii Lipnicy. Słynny niedzielny wojenny poranek 29 października 1944 roku, kiedy to gestapowcy wkroczyli do Lipnicy, aby aresztować żołnierzy AK, tych którzy 26 lipca 1944 roku uwolnili 128 więźniów politycznych z więzienia w Nowy Wiśniczu. Uroczystą akademię z uwagę zobaczyli nie tylko nasi uczniowie, ale przede wszystkim kombatanci, a wśród nich żyjący uczestnik akcji pan Julian Wieciech ps Skrzat. Wśród zaproszonych gości był oczywiście wójt Gminy pan Tomasz Gromala, przewodniczący Rady Gminy pan Józef Radzięta, radni Gminy Lipnica Murowana, komendant więzienia w Nowym Wiśniczu oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Kras.

 • Bonfire night! – czyli spisek prochowy

  28 października naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze szkół partnerskich – ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dziewinie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II- w ramach projektu English Teaching „Cudze chwalcie, swoje kochajcie”.

  Zapraszamy do oglądnięcia pięknych zdjęć wykonanych przez p. Bogdana Struzika oraz do relacji z tego niezwykłego wydarzenia zamieszczonej w zakładce PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA.

  Chciałabym serdecznie podziękować za wielkie serce i pomoc przy realizacji tegoż przedsięwzięcia rodzicom klas V a i V b.

  A.Kądziołka

 • Sukcesy naszych sportowców.

  Wiadomości sportowe

   

    Od powiatowych indywidualnych biegów przełajowych rozpoczęliśmy zmagania sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady.  Zawody odbyły się 03.10.2014r. w Dąbrowicy. Młodsi zawodnicy mieli do pokonania 1 km, starsi rywalizowali na dystansie 1,5 km. Klimek Jakub oraz Ćwik Kamil zajmując  V m-ca w swoich kategoriach wiekowych, uzyskali awans do zawodów wojewódzkich i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulacje należą się pozostałym naszym reprezentantom, którzy zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce.

     W połowie października w ZS w Lipnicy Murowanej odbyły się  gminne zawody w halowej piłce nożnej. W rywalizacji szkół podstawowych lepsi okazali się uczniowie z Rajbrotu wygrywając w kategorii dziewcząt 8:0, chłopców 4:3. Zmagania gimnazjalistów zakończyły się zwycięstwem naszych reprezentantów. Chłopcy pokonali kolegów z Rajbrotu wynikiem 5:3, natomiast mecz dziewcząt
  w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 4:4 i do zwycięstwa poprowadziła  nas Monika Wnęk, która rewelacyjnie broniła rzuty karne (3:1).

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!      
       K. Gromala     K. Janiczek

   

 • Nauczyciele kontra uczniowie

  W poniedziałek 27. 10 .2014r. odbył się finał Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar ZS w Lipnicy Murowanej. Do meczu przystąpiła klasa IIa, wyłoniona w trakcie rozrywek „każda klasa z każdą”, które odbywały się przez cały miesiąc między oddziałami gimnazjum. Drużynę rywali utworzył zespół nauczycieli, a wśród nich m.in. ks. Katecheta a nawet nauczyciel przedmiotów ścisłych, pani Małgorzata Wiśniowska. Sędziował pan Jakub Pławecki. Uczestnicy meczu wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi i wielkim zaangażowaniem w grze. Po zaciętej i emocjonującej walce mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli w trzecim secie.

  Drużynie nauczycieli gratulujemy wygranej, natomiast uczniom życzmy udanego rewanżu za rok!

 • Aktualizacja danych
  30.10.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski

  Dnia 21 10.2014r. obchodzono w naszym Zespole Szkół Dzień Papieski na pamiątkę niezwykłych wydarzeń. Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędący Włochem, został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Również w tym dniu, 16 października 2002 roku, Jan Paweł II wprowadził do Różańca Tajemnice światła.

  Z tej okazji nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum zorganizowali uroczystą akademię ku czci Polaka-papieża.

  Wykonawcy z klasy III gimnazjum pod kierunkiem niestrudzonych pań: Bożeny Piaseckiej i Małgorzaty Wiśniowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili między innymi sceny z życia Karola Wojtyły. Największe wrażenie zrobiła scenka przedstawiająca słynną rozmowę papieża ze swoim niedoszłym zabójcą, Ali Akczą. Usłyszeliśmy też, wykonane w sposób żywiołowy, fragmenty oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika w wykonaniu szkolnego chóru.  Piękną scenografię przygotowała p. Katarzyna Bazarnik. Relację fotograficzną można obejrzeć jak zwykle w naszym Albumie. Relacja: Bogdan Struzik

 • Interview z village-mayor czyli wywiad z wójtem Gminy Lipnica Murowana

  W poniedziałek 15.09.2014 na pierwszej lekcji wraz z naszą wychowawczynią panią A. Kądziołka, koordynatorką projektu „Cudze chwalcie, swoje kochajcie” poszliśmy do Pana Tomasza Gromali Wójta Gminy Lipnica Murowana w celu przeprowadzenia wywiadu. Pan Wójt był zaskoczony, ponieważ nie spodziewał się, że wywiad będzie przeprowadzany w j. angielskim. Opowiedzieliśmy Panu Wójtowi o naszym projekcie i działaniach, które chcemy przeprowadzić. Na początku Pan Wójt był trochę zdenerwowany, ale musimy przyznać, że jego angielski jest całkiem dobry. Cały wywiad przeminął w bardzo miłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat rodziny Pana Wójta, jego zainteresowań, lecz przede wszystkim jego pracy. Pan Tomasz Gromala opowiedział nam również o wspaniałej ziemi lipnickiej, historii i unikalnych zabytkach. Ukazał nam również jak ważny jest język angielski w komunikacji, nawet w naszej małej Lipnicy, kiedy przyjeżdżają turyści.

  Mamy nadzieję, że będziemy mieć możliwość ponownego spotkania z Panem Wójtem oraz, że będzie uczestniczył aktywnie w naszym projekcie.
  Jeszcze raz gorąco dziękujemy za poświęcony czas, lecz przede wszystkim za wsparcie finansowe naszego projektu.

  Uczniowie Klasy II A Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej

 • RUSZYŁ ENGLISH FREAK

  KLUB ENGLISH FREAK

  To cotygodniowe zajęcia języka angielskiego, z użyciem różnorodnych metod aktywizujących oraz metod projektowych. Ton również rozgrzewki językowe, gry, zabawy, jak np. The City Game.Oto wypowiedź animatora klubu w naszej szkole- p. Anny Kądziołki:

  "Moim założeniem jest, aby poprzez zabawę, wyjście w różne, czasem nietypowe miejsca uatrakcyjnić uczniom zajęcia j.angielskiego. Będziemy rozszerzać zarówno zasób słownictwa jak i gramatyki, lecz poprzez gry, piosenki, używanie tablicy interaktywnej co będzie dla uczniów niewątpliwie bardzo ciekawym i atrakcyjnym przeżyciem. Co więcej, będziemy poszerzać nasze wiadomości o świętach brytyjskich - np. podczas Nocy Duchów będziemy nie tylko straszyć, grać w Apple Bobbing, lecz również wykonamy piniaty. Podczas zabawy tanecznej będziemy "niszczyć" pinietę nietoperza, odbędzie się konkurs na najstraszniejszą dynię. Podczas zajęć  Christmas wykonamy dla rodziców podarki w formie Christmas Crackers. Kiedy nadejdzie czas Wielkiej Nocy, na szkolnym podwórzu będziemy niczym Barack Obama szukać dzielnie ukrytych Chocolate Eggs. Ponadto będę chciała zaprezentować mniej znane święta w mojej szkole jak np. St.Patrick Day. Częsta praca w grupach mieszanych pomoże uczniom słabszym w nadrobieniu zaległości w miły i bezstresowy sposób.

  We wrześniu klasy V poszerzały swój zasób słownictwa dotyczący ubrań. Podczas zajęć wieszaliśmy pranie, układaliśmy puzzle, graliśmy w karty, a nawet na chwilę zamieniliśmy się w Top Modele i z uśmiechami na twarzy prezentowaliśmy ubrania. Muszę przyznać, że niektórzy uczniowie i uczennice chodzili po wybiegu jak zawodowi modele!"

  Jednym z ciekawych przedsiewzięć Klubu była wizyta u wójta gminy Lipnica Murowana- p. Tomasza Gromali. W albumie fotograficznym relacja z tego wydarzenia.

 • Szkoła jest skarbem a nauka kluczem!

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Lipnicy Murowanej.

  Tradycyjnie świętowano Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej. W poniedziałek odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej pod kierunkiem P. Iwony Imiołek i P. Barbary Czesak. Wystąpił też chór szkolny, w skład którego wchodzą uczennice klas trzecich PG.  W obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły uczniowie przedstawili program artystyczny mający wyrazić podziękowanie dla nauczycieli za trud wkładany w edukację i wychowanie  młodego pokolenia Lipniczan. Przedstawiciele uczniów wręczyli swoim pedagogom pamiątkowe laurki. Do życzeń przyłączyła się P. Dyrektor w krótkim przemówieniu na koniec uroczystości.

  Warto dodać, że scenografię pod hasłem „Szkoła jest skarbem a nauka kluczem… przygotowała  P. Katarzyna Bazarnik.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Albumie Fotograficznym.

 • Święto Pierwszaka

                                    

  10 października w Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbyła się uroczystość -„Święto Pierwszaka”. Uczniowie kl. I a, kl.I b i I c złożyli w obecności pana Wójta Tomasza Gromali, pani Dyrektor Danuty Szot, pani Kierownik ZOSiP Anny Cempury, Rodziców i Grona Pedagogicznego uroczyste ślubowanie. Tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej. Jak co roku uroczystość miała wyjątkowy charakter.

  Pierwszoklasiści wystąpili w przygotowanym specjalnie na tę okazję, pod okiem wychowawczyń pani Haliny Burdak, pani Jolanty Gos oraz pani Ewy Stachowicz programie artystycznym pt. „Już jestem Pierwszakiem”. Zaprezentowali wszystkim zgromadzonym gościom swoje zdolności muzyczne, taneczne i recytatorskie, udowadniając, iż są gotowi do podjęcia szkolnych obowiązków. Należy wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy pierwszoklasistami są również sześciolatki. Ślubując zobowiązali się m.in. być dobrymi Polakami, kolegami i koleżankami, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy oraz szkoły.

  Po części oficjalnej pan Wójt Tomasz Gromala oraz pani Dyrektor Danuta Szot wręczyła uczniom legitymacje szkolne, a pani Anna Żołna przewodnicząca Rady

  Rodziców, upominki. Po zakończonej uroczystości pierwszaki udały się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

       

   

strona: