Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Dyżury nauczycieli naszego Zespołu Szkół

   

  Poniżej publikujemy nowy rozkład dyżurów nauczycieli naszej placówki oświatowej:

  Konsultacje_nauczycieli_Zespolu_Szkol_w_Lipnicy_Murowane1.docx

 • RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET
  09.02.2015

  10 lutego 2015 roku będziemy już po raz 11 obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. 

  Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” będzie zwracało uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Będziemy również zwracali uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukcji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

  Działania mające promować właściwe korzystanie z witryn i portali społecznościowych, będziemy propagować wśród uczniów przez cały marzec!

  http://saferinternet.pl/pl/

 • Wędrówka z podróżnikiem do Ziemi Świętej

  6 lutego już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem grupy „Trzask” panem Ryszardem Stabachem odbywając fascynującą podróż do Izraela i Palestyny.

  Ta nie do przecenienia lekcja geografii, przyrody i historii wprowadziła nas zarówno w świat trzech wielkich religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, jak również w świat krwawych wojen, terroru i konfliktów.

  Prezentacja połączona z pokazem zdjęć zaprowadziła nas min. do Betlejem, Góry Oliwnej, Bazyliki Grobu Pańskiego, pod Ścianę Płaczu, do Hajfy, Kopuły na Skale i wielu innych ciekawych miejsc. Opowieści sprawiły, że poczuliśmy wyporność Morza Martwego, żar Pustyni Negev, a nurkując w Morzu Czerwonym podziwialiśmy niesamowitą rafę koralową.

  Spotkanie z podróżnikiem dało pełny obraz bogatej kulturowo, geograficznie, i historycznie Ziemi Świętej. Nakreśliło również sprawę konfliktu izraelsko-arabskiego i jego wymiar etniczny, religijny i terytorialny. Wzbudziło chęć podróży do jakże ważnego ale i niebezpiecznego miejsca. Prelekcja i praktyczne wskazówki pana Podróżnika będą dla nas doskonałym przygotowaniem intelektualno-mentalnym do obrania właśnie tego kierunku wyprawy.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

   

 • Masterchef w naszej szkole!!

  Czy wiedzieliście, że w naszej szkole mamy świetnych kucharzy?  Klasa II a Gimnazjum w ramach projektu „Cudze chwalcie, swoje kochajcie” na zajęciach piekła przepyszne  angielskie ciasteczka SCONES, które zostały podane z angielską herbatą, jak u samej Królowej Elżbiety II.

  Więcej o naszych kulinarnych podbojach oraz przepis na tradycyjne scones’y w naszej zakładce: Projekty i przedsięwzięcia/ English Teaching.

  ZAPRASZAMY I ŻYCZY SMACZNEGO.

 • Spotkanie z rodzicami

  Przypominamy o spotkaniach rodziców z wychowawcami klas:

  04.02.15 tj środa, godz. 16.00 Szkoła Podstawowa Filia w Lipnicy Górnej (klasy I-III nauczania początkowego)

  05.02.15 tj czwartek, godz. 16.30 Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI) oraz Gimnazjum (klasy I-III) w Lipnicy Murowanej.

  Będzie to okazja do zapoznania się z wynikami klasyfikacji śródrocznej, wynikami próbnego Sprawdzianu w klasie szóstej, Wynikami próbnego Egzaminu gimnazjalego a także bieżącymi sprawami życia klasy i szkoły.

  Serdecznie zapraszamy!!!

   

 • Nowy plan lekcji!

  Od najbliższego poniedziałku tj; 02.02.2015r obowiązuje nowy plan lekcji. Znajdziecie go w zakładce PLAN LEKCJI

 • Aktualizacja danych
  30.01.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień Babci i Dziadka w Górnej!

  Dnia 21.01. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Solenizanci przybyli bardzo tłumnie na swoje święto, toteż przyjmowano ich na dwie tury. Gościnę zapewniła Rada Rodziców szkoły a dzieci- wnuczęta zaprezentowały piękne programy artystyczne, w tym specjalnie na to święto przygotowany program z piosenkami, tańcami i wierszykami. Warto dodać, że wystąpiły dzieci z wszystkich klas przygotowane wzorowo przez wszystkich wychowawców. Wręczono też ukochanym seniorom serduszka- symbole miłości i przywiązania. Pani dyrektor Danuta Szot życzyła Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności a Pan wójt tego, by wnuczęta pamiętały zawsze o swoich „starszych rodzicach”, bez których nie sposób wyobrazić sobie życia każdej polskiej rodziny. Na koniec wnuczęta poprowadziły solenizantów na krótką wycieczkę po swoich klasach, które dzięki współpracy dyrekcji, organu prowadzącego, rodziców i nauczycieli wyglądają coraz nowocześniej i piękniej.  

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego naszej strony na foto-relację z tego ciekawego wydarzenia.

 • Kim będę, jak dorosnę? Na takie pytanie tylko przedszkolaki odpowiadają bez zastanowienia. Im starsze dziecko, tym ma mniej sprecyzowane wyobrażenie o swojej zawodowej przyszłości. W wieku kilkunastu lat to pojęcie jest bardzo mgliste. A właśnie wtedy nadchodzi czas na pierwsze poważne decyzje. Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? 

   

  Ani młody człowiek, ani jego najbliżsi nie są zorientowani, jakie zawody są poszukiwane, jaki kierunek kształcenia zapewni dziecku satysfakcjonującą pracę. Dla nich w tym momencie to nie ma znaczenia. Dlatego wielu młodych zdaje się na rady rodziców i wybiera szkołę, która jest najbliżej domu. Co piąty absolwent gimnazjum decyduje się na zasadniczą szkołę zawodową, 37 procent wybiera technikum, a prawie połowa uczniów stawia na liceum. 

   
  Presja wynikająca z ambicji rodziny czy znajomych nierzadko zmusza młodzież do wyboru liceum, aby otworzyć sobie przepustkę na jakiekolwiek studia. A taką drogę na studia otwierają nie tylko licea. W technikach jest realizowany dokładnie taki sam program nauki ogólnych przedmiotów jak w liceum, a poza tym młodzież uczy się przedmiotów zawodowych, które rozwijają zainteresowania, a jednocześnie są bonusem na studiach. Absolwenci techników mają fach w ręku i otwartą drogę na wyższą uczelnię. 
   

  MEN zaproponowało nam wycieczkę po kilku szkołach zawodowych. Zajęcia w nich są niezwykle interesujące, a nauka przyjemna. Może po ich obejrzeniu uznacie, że warto postawić na konkretny zawód?

  http://edu.tvp.pl/18230616/zawod-w-cenie

 • Już po raz dziesiąty w ZK!

  Grupa kolędników z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej- uczniowie Publicznego Gimnazjum, kierownik chóru mgr Małgorzata Wiśniowska, opiekunowie grupy mgr Bożena Piasecka, mgr Kinga Hudyba i piszący te słowa zagościli po raz dziesiąty w murach Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, aby zanieść radosną wiadomość o Narodzinach Pana tym, którzy spędzą święta w odosobnieniu i z dala od bliskich. Skazani przyjęli występ naszej grupy bardzo dobrze, panowała cisza, a po występach rozlegały się rzęsiste brawa. W niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia a wspomnienia świąt  spędzonych w domu stanęły przed każdym jak żywe. Słowa śpiewanych żarliwie i głośno kolęd rozchodziły się daleko, przebijały granice krat i docierały do sporej części dawnego klasztoru karmelitów bosych. Mogli ich słuchać ci, dla których zabrakło miejsca w pięknej kaplicy więziennej. Po wystepie naszych kolędników przyszła pora na rewanż ze strony osadzonych w więzieniu, Przy organach zasiedli ich reprezentanci i zaintonowali kolędy, ktore ,jak każe nowa formuła spotkań, podjęli wszyscy zgromadzeni. Dała się odczuć duchowa wspólnota obecnych w tym niezwykłym wydarzeniu kulturalnym i religijnym. Na koniec imprezy przedstawiciele uczniów wręczyli skazanym drobne upominki świąteczne oraz dar jubileuszowy- wielką paczkę pełną zeszytów i artykułów piśmienniczych, zebranych w naszej szkole w ramach specjalnej zbiórki w klasach gimnazjalnych. Pad dyrektor przywięziennej szkoły mgr inż. Waldemar Świątek bardzo podziękował za kolejny piękny występ oraz cenny upominek i zapewnił, że zostanie on w pełni wykorzystany. Zabrał też głos dyrektor zakładu karnego,  ppłk Włodzimierz  Więckowski, który podkreślił  znaczenie wychowawcze dotychczasowych spotkań dla obydwu stron i życzył  organizatorom następnych jubileuszy.  Podziękował osobiście koleżance Małgorzacie Wiśniowskiej i jej podopiecznym za świetne przygotowanie i wystawienie jasełek. Warto też dodać, że dowóz do Zakładu Karnego zorganizowała  po raz kolejny bezpłatnie firma przewozowa Pana Stanisława Przybyłki.

  Donosił już z wolności: Bogdan Struzik

   

 • Jasełka w Murowanej 2015!

  Po raz kolejny odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe w nowym opracowaniu. Tym razem były to jasełka stylizowane, oparte na realiach i kolorycie lokalnym. Dlatego akcja tego misterium, sięgającego swymi korzeniami do średniowiecza dzieje się w niebie, piekle i … w Lipnicy Murowanej! Scenografia przygotowana z wielkim rozmachem przez Panie: Katarzynę Bazarnik i Urszulę Trojanowską przedstawia zatem krainy, w których rządzą Archanioł, Lucyfer oraz ubogą, lipnicką chatę zamieszkaną przez gospodarza z żoną i dziećmi (Bronisław Strugała, Agnieszka i Bartosz Pałka), do której kierują się brzemienna Maria wraz z Józefem (obdarzona talentem wokalnym Karolina Strugała i Krzysztof Przybyłko). W ten sposób zniweczone zostają diabelskie knowania szalejących na scenie złych duchów pod dowództwem Lucyfera (diabelnie dobra rola Mariusza Drożdża), ku uciesze ich śnieżnobiałych antagonistów z nieustępliwym Archaniołem (Iwona Imiołek- urodzony Anioł) i niezmiernie licznej publiczności z Wójtem Tomaszem Gromalą, radnymi i dyrektorami bratnich placówek na czele. Na nic się też zdały zabójcze zamiary króla Heroda (brawurowa kreacja ks. Marka Kuczaka), jego pycha została po raz kolejny potępiona. Jako że przedstawienie odbyło się w dniu święta Trzech Króli, nie zabrakło trzech dostojnych mędrców, w rolę których wcieliły się Panie: Katarzyna Ligęza, Anna Błażejczak i Jolanta Gos.  Znów zwyciężyło dobro, narodził się Zbawiciel a wśród darów, które składali przedstawiciele lokalnej wspólnoty znalazły się między innymi: lipnicka palma, wręczona przez rodzinę Małgorzaty i Andrzeja Leszczyńskich, miejscowe płody rolne  przyniesione przez Zofię Gaurę i Stanisława Włodarczyka. Wszystkich obecnych na sali powitały, a potem podziękowały wykonawcom i przybyłym gościom: Pani dyrektor Danuta Szot, która czuwała nad stroną logistyczną imprezy oraz reżyser, scenarzysta i „siła napędowa” - Pani Krystyna Gaża.

   

  Całość zakończyła oczywiście kolęda w wykonaniu chóru z akompaniamentem orkiestry dętej naszej rodzimej szkoły muzycznej w Lipnicy Murowanej. Nie sposób pominąć udziału uczniów ze szkoły muzycznej z Żegociny, którzy wraz z dyrektorem Tomaszem Cudejko i panem Krystianem Curzydło zagrali koncert uświetniający wydarzenie.

  Wśród osób i instytucji, które wspierały całość przedsięwzięcia nie można pominąć Pani Faustyny Wieciech, która pomogła reżyserowi w tworzeniu scenariusza, Państwa Barbary i Ryszarda Grzesików, właścicieli lokalnej szkółki ogrodniczej, którzy wypożyczyli żywe choinki do dekoracji sceny, Pań: Elżbiety Koniecznej i Anny Koniecznej oraz Pani Stanisławy Heród, które uszyły przepiękne stroje dla Aniołów, słowa podziękowania należą się Pani Sabinie Bajda, kierownikowi MOSiR w Bochni za wypożyczenie sceny, jak również Ireneuszowi Strugale za pomoc w jej przywiezieniu i odwiezieniu.
  Ilość darczyńców świadczy wymownie o skali przedsięwzięcia i pokazuje, jak można wspólnymi siłami, dzięki determinacji organizatorów dokonać rzeczy pięknych i wzniosłych(sic.)

  A oto lista wykonawców tegorocznych Jasełek:

   

  Narratorzy;   nasze absolwentki Anna Szot, Anna Fielek

  Archanioł- Iwona Imiołek

  Aniołowie;

   Angelika Heród

  Anna Kądziołka

  Barbara Czesak

  Magdalena Malaga

  Katarzyna Gromala

  Edyta Strugała

  Julia Bazarnik

  Małgorzata Kaczor

   

  W rolę lucyfera wcielił się - Mariusz Drożdż

  Pozostałe diabełki to

  Krzysztof Janiczek

  Jarosław Korogwicz,  wraz z synem Jakubem

  Małgorzata Heród

  Małgorzata Wiśniowska

  Edyta Bazarnik  wraz z synem  Szymonem 

  Igor Strugała, Michał Gaża

   

  Maryja- Karolina Strugała

  Józef – Krzysztof Przybyłko

  Gospodyni – Agnieszka Pałka

  Dziecko- Bartosz Pałka

  Gospodarz – Bronisław Strugała

  Król Herod – ks. Marek Kuczak

  Wróżbita -  Miłosz Strugała

  Dworzanin – Jan Wojciechowski

  Żołnierz – Jan Koper

   

  Królowie;

  Jolanta Gos

  Katarzyna Ligęza

  Anna Błażejczak

   

   

  Dary dzieciątku składali

  Maria Milas

  Milena Morydz

  Jan Pałka

  Karol Smosna

  Małgorzata Andrzej Leszczyńscy z dziećmi  Piotrem Szymonem oraz Ulą

  Natalia Gajec, Michał Gicala

  Zofia Gaura i Stanisław Włodarczyk

  O właściwe nagłośnienie i światła zadbali Panowie: Tomasz Pluta, który ponadto użyczył profesjonalnego sprzętu audio,  Damian Gaża (reżyser światła), Bogdan Struzik oraz niezastąpiony Kamil Ćwik.

   

   

  Na koniec aniołki i diabełki poczęstowały dzieci słodkościami, które przekazała Rada Rodziców a chętni mogli wesprzeć naszą szkołę finansowo.

   

  Dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali opisane wydarzenie jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym, dopiero co rozpoczętym 2015 roku.

  Relacjonował : Bogdan Struzik

  P.S. Zapraszam do Albumu fotograficznego (foto moje i Jakuba Kuca)

 • Bardzo pilna informacja!

  Małopolski Kurator Oswiaty przedstawił na stronie internetowej www.kuratorium.krakow.pl informację o zamkniętych placówkach POZ i najbliższych, które podpisały umowy z NFZ w województwie małopolskim (lista dostępna jest również na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, zakładka serwis WWW, baner Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej).

  Poniżej zamieszczamy linki do tych informacji:

  http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/MI_201501051459_0.pdf

 • Wigilie w klasach i rozstrzygnięcie konkursów świątecznych.
  19.12.2014

  Staropolskim obyczajem w gronie najbliższych koleżanek i kolegów przy wigilijnych stołach spędzili uczniowie wszystkich klas naszej szkoły poranek ostatniego dnia nauki. Łamali się białym opłatkiem z wychowawcą, obiecali poprawę i składali życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dzięki pomocy rodziców na stołach pojawiły się liczne świąteczne smakołyki, które spałaszowali w mgnieniu oka. Rekordzista  z klasy IV zjadł cztery wielkie krokiety i popił je ośmioma szklankami czerwonego barszczu.Potem odbyły centralne uroczystości i konkursy na sali gimnastycznej. Ostateczne wyniki przedstawiają się nastepująco.

  W konkursie na najpiękniejszy wystrój klas, którego organizatorami były Panie: Urszula trojanowska i Katarzyna Bazarnik a w szkolnym jury znalazły sie Panie: Krystyna Gaża, Barbara Czesak, Katarzyna Buda, i Renata Pajor  w kategorii szkoły podstawowej:

  I miejsce- Vb

  II miejsce- Va

  III miejsce- VIb

  w kategorii klas gimnazjalnych:

  I miejsce- Ib

  II miejsce- IIa

  III miejsce- IIb

  W konkursie na najpiękniejsze wykonanie kolęd i pastorałek w kategorii szkoły podstawowej wyniki są następujące:

  I miejsce- VIb

  II miejcse- Va

  III miejsce- VIa

  W tym samym konkursie w kategorii klas gimnazjalnych odnotowano wyniki:

  I miejsce- III

  II miejcse- IIb

  III miejsce- Ib.

  Tradycyjnie organizatorem tego konkursu była Pani Katarzyna Bazarnik. W skład jury wchodzili: Panie: Danuta Szot, Krystyna Gaża i Barbara Czesak oraz Panowie: Krzysztof Janiczek i Bogdan Struzik.

  Na koniec wydarzenia zabrała głos Pani dyrektor, podsumowała konkurs, podkreśliła jego masowy charakter i bardzo wyrównany poziom, wręczyła z Panią Katarzyną Bazarnik nagrody i złożyła wszystkim obecnym życzenia Wesołych Świąt.

   

 • Jasełka w Lipnicy Górnej!
  17.12.2014

  Już dzisiaj uczniowie i wychowawcy klas trzecich PSP w Lipnicy Górnej powitali Nowo Narodzonego. Piękne jasełka oglądali z zapartym tchem licznie zgromadzeni widzowie, a Wy Drodzy Internauci możecie obejrzeć relację foto w Albumie fotograficznym.

  w tym samym albumie umieścilismy zdjęcia pokazujace, jak uczniowie PSP w Lipnicy Górnej samodzielnie malują bąbki świateczne.

  Zapraszamy!

 • Już wkrótce Święta!
  16.12.2014

   

  W naszej szkole już od tygodnia trwają intensywne przygotowania do najpiękniejszych świąt- Świąt Bożego Narodzenia.

  Uczniowie pod opieką wychowawców zmieniają wystrój klas na świąteczny, ćwiczą kolędy, bo jak co roku, w ostatnim dniu nauki odbędą się oczekiwane, prestiżowe  konkursy na najpiękniejszy wystrój klasy i najlepiej wykonaną kolędę lub pastorałkę. Reprezentacja szkoły pojedzie do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu na jubileuszową, dziesiątą „Kolędę za kratami”. No i jeszcze klasowe wigilie. Tymczasem my już w tej chili życzymy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę internetową: zdrowych, wesołych i dających wytchnienie po ciężkiej pracy, cudownych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym.

  Zespół Redakcyjny zslipnica.edupage.org 

 • Święty Mikołaj dotarł do Lipnicy!
  05.12.2014

  Jak donosi agencja CNN do Lipnicy dotarł porannym ekspresem kolejowym Pendolino Św. Mikołaj. Jako pierwszą odwiedził klasę IIb, bo tam podobno najłatwiej znaleźć grzeczne dzieci.Fotorelacja ze spotkania IIb i Ib ze św. Mikołajem w naszym Albumie fotograficznym. Zapraszamy.

 • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie!

  W piątek 28.12 odbyła się na szkolnej scenie „Pod Przewiązką” premiera nowego przedstawienia
   II części „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Agnieszki Pałki i Edyty Bazarnik.

  Wystąpili uczniowie klasy Ib naszego gimnazjum. Brawurowe wykonanie tego trudnego do realizacji misterium zachwyciło widzów, czemu dali wyraz w soczystych brawach na zakończenie. Szczególne uznanie zdobyła kreacja Guślarza w wykonaniu Miłosza Strugały Za przygotowanie spektaklu podziękowała pani dyrektor Danuta Szot.
  Warto dodać, że całość przedstawienia zostanie powtórzona dla szerokiej publiczności lipnickiej w niedzielę 7.12.2014r. na scenie Gminnego domu Kultury w Lipnicy Murowanej o godz. 17.00. Wstęp wolny. Realizatorzy serdecznie zapraszają, a my zapraszamy do obejrzenia w Albumie fotograficznym relacji foto.
   Redakcja

 • Andrzejki w Górnej!


  Dnia 27.11.2014r. w Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Całą imprezę uświetniła muzyka, nad którą czuwali starsi uczniowie z gimnazjum-(Dj Master) Kamil Ćwik i Adam Wnęk.
  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie uczą szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
  Wychowawcy klas I-III PSP w Lipnicy Górnej.

 • Biblioteka przyjazna uczniowi
  28.11.2014

  W dniu dzisiejszym nasza szkoła przystąpiła do ogółnopolskiego konkursu bibliotek szkolnych pod nazwą "Biblioteka przyjazna uczniowi".

  Głównym organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach tego przedsięwzięcia nasza biblioteka zrealizuje szereg działań mających na celu szeroko rozumianą popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. O szczegółach konkursu dowiecie się na naszej stronie w zakładce Biblioteka. Zapraszam! Wasz Bibliotekarz- Bogdan Struzik.

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli…

  W piątek  7 listopada 2014r. w naszej szkole obchodzono rocznicę tego wydarzenia. Na uroczystą akademię uczniowie i nauczyciele przybyli w odświętnych strojach a na piersi każdy miał przypięty biało-czerwony kotylion.

  Akademia miała tym razem charakter koncertu pieśni niepodległościowej, co znakomicie nawiązuje do coraz bardziej powszechnej tradycji obchodzenia listopadowego święta. Przypomniano historię pieśni niepodległościowych i hymnów, które towarzyszyły Polakom od wieków, zagrzewały do boju naszych przodków, krzepiły ducha narodowego czasów niewoli. Wysłuchaliśmy w wykonaniu szkolnego chóru z towarzyszeniem instrumentalnym uczniów Szkoły Muzycznej utwory w porządku chronologicznym od „Bogurodzicy”, do „Murów” Jacka Kaczmarskiego z okresu stanu wojennego.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego" w pełnej, czterozwrotkowej wersji. Uczestnicy akademii otrzymali słowa pieśni na kartkach.

  Scenografia w postaci brzozowego lasku i ustawionych w kozły karabinów, wojskowe ognisko, narodowe barwy, symbolizowały lata walk i ciężkie losy żołnierzy uczestniczących w wojnach ojczyźnianych.

  W akademii wystąpili uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem pań: Agnieszki Pałki, Edyty Bazarnik, Małgorzaty Wiśniowskiej (chór szkolny), Elżbiety Wąsik (Szkoła Muzyczna). Scenografię przygotowała Katarzyna Bazarnik.

strona: