Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Przypomnienie

  Spotkanie z rodziców z wychowawcami klas:

  17.09.2014 godz.16.00 Filia w Lipnicy Górnej (klasy I-III nauczania początkowego)

  18.09.2014 godz. 16.00 Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej (klasy IV-VI)

  18.09.2014 godz. 17.00 Gimnazjum w Lipnicy Murowanej (klasy I-III).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

 • Znów zadźwięczał dzwonek

  Pierwszego września uroczystym przemarszem pod płytę poległych uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy przeszli do budynku szkoły, by po dwumiesięcznej rozłące z radością przywitać znajome sale. Pani Dyrektor Danuta Szot rozpoczęła apel minutą ciszy po zmarłej Pani Agnieszce Chrzanowskiej. 
      Szczególnie ciepło zostały przywitane dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy przekroczyły szkolne mury. Uczniowie przygotowali krótki apel okolicznościowy z okazji 75 rocznicy wybuchu II  wojny światowej. Historię tych tragicznych dni  przypomniał zebranym świadek tamtych wydarzeń - Pan Stanisław Wieciech. 
  Życzymy wszystkim owocnej pracy w roku szkolnym, samozaparcia, niezapomnianych wspomnień i mądrych przyjaciół na swojej drodze.
      Jaki będzie ten rok przekonamy się wkrótce, bo do wakacji tylko dziesięć miesięcy.
  POWODZENIA!

 • Pożegnanie

   „Nie pytamy dlaczego… odeszłaś
  ale dziękujemy Ci za to, że… byłaś”                       


      
      Z ogromnym bólem pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę języka polskiego,  Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej w latach 2008 – 2012.

  Ś.P. 
  Agnieszkę Chrzanowską
      Dziękujemy Jej za wielką troskę o wychowanie i kształtowanie dzieci i młodzieży naszej gminy, za wszelkie dobro, które wokół siebie roztaczała, za organizowanie przedsięwzięć teatralnych, poetyckich, wpajanie miłości i szacunku do literatury i historii. Wierzymy, że charyzma z jaką podejmowała nauczycielską misję zostanie w sercu każdego wychowanka.  

  Mamy nadzieję, że teraz Dobry Nauczyciel w niebie jest dla Niej wielką nagrodą.

 • Zawiadomienie

  Dnia 02.09.2014r o godzinie 18.00 z Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów przyjętych na pierwszy rok nauki w Szkole Muzycznej w Lipnicy Murowanej.

  Obecność uczniów i ich rodziców na spotkaniu obowiązkowa.

 • DOWÓZ UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2014

  Dowóz

  AUTOBUS

  BUS

  7.10 - BORÓWNA

  6.50 – WYSKI DZIAŁ

  7.20  -LIPNICA MUROWANA

  7.10 – KRASNA GÓRA

  7.30 - LIPNICA GÓRNA

  7.25 - GRANICE

  7.40 -LIPNICA DOLNA

  7.40 - DZIAŁY

   

   

  Odwóz

  KURS I

  (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU)

  AUTOBUS

  12.25 -LIPNICA DOLNA (z Lipnicy Górnej)

  12.45 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA (z Lipnicy Murowanej)  

   

  BUS

   12.25 -GRANICE

   

  KURS II
  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – po 7-ej lekcji

   

  AUTOBUS

   

  14.05 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA

   

  BUS

  14.05 - DZIAŁY

  14.20 – KRASNA GÓRA

  14.40 – WYSKI DZIAŁ

   

   

 • Aktualizacja danych
  04.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Pożegnanie klas III gimnazjum

  Nadszedł ten dzień, w którym klasy III gimnazjum skończyły edukację w naszej szkole. Teraz rozpoczną nowy etap swojego życia w wybranej szkole, która przygotuje ich do wykonywania wybranego zawodu. Według tradycji szkoły absolwenci przygotowują program artystyczny, którym żegnają nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, do której uczęszczali. Nasi absolwenci  dobrze wywiązali się z tego zadania. Podziękowali za zdobytą wiedzę i umiejętności oraz opiekę wychowawczą, przeprosili za niedociągnięcia. Wzruszyli nas czułymi słowami i wspomnieniami z poszczególnych etapów kształcenia. My również im dziękujemy i życzymy sukcesów na nowej drodze życia i edukacji.

 • Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Najlepszego Ekologa Szkoły” w roku szkolnym 2013/2014

  Dobiegła kolejna edycja konkursu, który trwa cały rok szkolny. Uczniowie zbierają surowce wtórne      ( makulaturę, zakrętki, baterie, kardidże, tonery i telefony komórkowe). Każdy uczestnik konkursu otrzymuje dodatnie punkty do zachowania oraz walczy o miejsce na podium i nagrody rzeczowe.

  W tym roku szkolnym uczniowie SP i PG zebrali łącznie: 491.2 kg zakrętek, 765,4 kg makulatury, 32,5 kg baterii, 5 kg kardidży, parę telefonów komórkowych.  W poszczególnych kategoriach wygrali:

  W kategorii: „makulatura”

  I miejsce: Wojciechowska Katarzyna z kl. VI b SP

  II miejsce: Kaczor Alicja   I b PG

  III miejsce: Mucha Monika  kl. V b SP

  Wyróżnienia:

  Paprota Marta  kl. VI a  SP

  Machał Jakub kl. VI a SP

  W kategorii: „zakrętki”

  I miejsce: Florek Igor kl. V a  SP

  II miejsce: Bazarni9k Julia kl. IV a SP

  III miejsce Mucha Monika kl. V b  SP

  Wyróżnienia:

  Machał Monika kl. I b PG

  Kuc Jakub  V b  SP

  Smosna Karol kl. IV a  SP

  Kategoria: „baterie”

  I miejsce: Lis Jakub  V a  SP

  Kategoria : „kardidże”

  I miejsce: Polek Krzysztof  III b  PG

   

  Wszystkim serdeczne dziękujemy i  gratulujemy. Zapraszamy po wakacjach do udziału w kolejnej edycji.

          Zofia Gaura

 • Nauka pływania w naszej szkole

  W roku szkolnym 2012/2013 grupa 16 osobowa uczniów rozpoczęła naukę pływania na krytej pływalni im. Jana Kota w Bochni. Wyjazdy na zajęcia odbywały się co dwa tygodnie przez dwa lata. Mimo pojawiającej się niechęci u uczniów spowodowanej przez brak aktywności fizycznej w ich życiu, dzieci nabrały ochoty i przy kolejnych wyjazdach brały coraz chętniej udział w zajęciach oraz wypełniały polecenia ratowników. Cała grupa przyswoiła i udoskonaliła różne rodzaje stylów pływackich. Jest to już trzecia grupa, która pobiera naukę pływania w Bochni. Dotychczas naukę pobierały już dwie grupy, które regularnie wyjeżdżały na lekcje pływania.  Dzieci, które znalazły się w tych grupach mogą się cieszyć, że nabyły bardzo ważną umiejętność: pływanie. Te wyjazdy zostały zorganizowane przez panią mgr Ewę Stachowicz i panią mgr Halinę Burdak, które sprawiały pieczę nad uczniami tych trzech grup a także poświęcały swój czas. Miejmy nadzieję, że od następnego roku szkolnego zajęcia będą kontynuowane z kolejną grupą.

  Od 13 maja br. Uczniowie doskonalą zdobyte umiejętności poprzez uczestnictwo w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe „Wodnik”

   

   

 • Wykaz podręczników na kolejny rok szkolny

  Co prawda rok szkolny 2013/14 jeszcze się nie skończył się, a my myślimy już o przyszłym:)

  Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/15 - wykaz dostępny w zakładce po lewej stronie.

  Redakcja

 • „Wybieram życie”

  W dniach 26.05.2014 – 30.05.2014 w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbył się tydzień profilaktyki pod hasłem „Wybieram życie”. Celem tygodniowej kampanii było zachęcenie uczniów do dbania o bezcenny skarb jakim jest zdrowie własne i innych osób, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, profilaktyka agresji i przemocy oraz profilaktyka uzależnień. Przez cały tydzień uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali prace na konkurs. A były to: plakaty, wiersze, opowiadania, piosenki, filmy oraz ulotki profilaktyczne. W tym tygodniu uczniowie brali również udział w lekcjach – warsztatach, gdzie mieli możliwość wspólnie z nauczycielem uczyć się asertywności, a starsi dowiedzieć się więcej na temat negatywnych konsekwencji wynikających z uzależnienia. Nie zabrakło również lekcji o zdrowym odżywianiu. Wszyscy mieli możliwość podziwiania i zasmakowania koreczków, sałatek i soków. Uczniowie wzięli również udział w akcji „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy”. Mogli obserwować asp. Piotra Jacewicza podczas wykonywania kontroli stanu trzeźwości kierowców w Lipnicy Murowanej. W czasie kontroli wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Dla nich uczniowie mieli słodki poczęstunek i ulotkę profilaktyczną. W piątek na podsumowaniu Tygodnia Profilaktyki odbyła się prelekcja dotycząca wpływu uzależnień na zdrowie i życie człowieka oraz zdrowego stylu życia. Zostały zaprezentowane filmy z ogólnopolskiej kampanii „Piłeś - nie jedź - kierowco włącz myślenie”. Uczniowie dzięki prezentacji multimedialnej mieli możliwość zobaczenia działań swoich koleżanek i kolegów, związanych ze zdrowym odżywianiem oraz skosztowania pysznych naturalnych soków z pokrzywy, pietruszki i innych. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadania, piosenki, plakaty oraz filmy. Jury miało nie mały problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace były naprawdę na wysokim poziomie. W kategorii klas I-III PSP zwyciężyła klas Ib, wśród klas IV – VI najlepszą okazała się klasa VIb, a z klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb. Na podsumowanie odbył się finał tenisa stołowego o „Puchar Dyrektora”. Emocjonująca gra zakończyła się zwycięstwem Eweliny Trojanowskiej - ucz. kl. IIIa oraz Mateusza Leszczyńskiego – ucz. kl. Vb. Spotkanie uświetnił również występ grupy tanecznej z klasy czwartej. Na koniec głos zabrał asp. Piotr Jacewicz, który zaprezentował uczniom prezentację dotyczącą uzależnień. Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałej wspólnej pracy.

    

  Elżbieta Czauderna i Magdalena Malaga

  pedagodzy Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej

 • IX Gminny Konkurs Ortograficzny

  10 czerwca 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny.

      Celem konkursu było kształcenie umiejętności poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi, wdrażanie do systematycznej i konsekwentnej pracy nad rozwijaniem biegłości ortograficznej, wspomaganie rozwoju procesów poznawczych ucznia oraz efektów uczenia się poprzez stosowanie metod pedagogiki zabawy. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu  naszej gminy, którzy zostali wyłonieni w szkolnych zmaganiach ortograficznych. Prace oceniała komisja składająca się z nauczycieli kształcenia zintegrowanego.

  I miejsce zdobyła Marianna Dekert- PSP Rajbrot

  II miejsce zdobyła Nikola Bukowiec- PSP Rajbrot

  III miejsce zdobyła Dominika Bukowiec- PSP Lipnica Górna, dalsze miejsca zajęli:

  Jadwiga Trojan- PSP Rajbrot, Morydz Milena- PSP Lipnica Górna, Sebastian Białka- PSP Lipnica Górna, Mikołaj Jędrusiak- PSP Rajbrot, Karol Strugała- PSP Lipnica Górna.

     Wszyscy uczestnicy dyktanda otrzymali dyplomy gratulacyjne za udział w finale oraz nagrody książkowe.

     Uczniom, którzy byli uczestnikami dotychczasowych edycji konkursu  gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu ortografii. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursowych zmagań.

  Zapraszamy do dalszej współpracy w kolejnych edycjach konkursu ortograficznego.

         

   Organizatorzy

 • „Zielona szkoła” – Ustronie Morskie 2014

   W dniach 02.06.-08.06.2013r. uczniowie klas: I-IV Szkoły Podstawowej z Lipnicy Górnej przebywali na „Zielonej szkole” w Ustroniu Morskim. Program pobytu był bardzo bogaty. Uczestnicy dokładnie poznali Ustronie Morskie i okolice. Byli na wycieczce w odległej Łebie. Z miejscowości Rąbki meleksami podjechali pod wydmy. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy w Europie pas ruchomych piasków. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wydmy podlegają ścisłej ochronie a poruszanie się po nich jest dozwolone jedynie wyznaczoną trasą turystyczną. Największą wydmą jest Łącka Góra o wysokości kilkudziesięciu (ponad czterdziestu) metrów, która została przez nich zdobyta. Pokonując 300 schodów dotarli na największą w Polsce i na świecie latarnię morską w Świnoujściu. Płynęli promem, a w Kołobrzegu statkiem o nazwie „Pirat”. Odcisnęli ręce w „Alei Gwiazd” oraz zobaczyli 395 metrowe molo w Międzyzdrojach. Podczas pobytu w Ustroniu Morskim dzieci poznały faunę i florę oraz walory zdrowotne terenów nadmorskich, obserwowały zachód słońca, zbierały muszelki. Codziennie podczas zajęć zdobywały nowe wiadomości dotyczące morza. Skorzystały też z możliwości przejażdżki na kucyku oraz rywalizowały o tytuł najlepszego strzelca w zawodach strzeleckich z karabinka pneumatycznego pod okiem przeszkolonych instruktorów na strzelnicy miejskiej. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w tych zawodach. Korzystając z pięknej pogody uczestnicy „zielonej szkoły” chętnie chodzili na plażę. Tam tworzyli rzeźby z piasku, zażywali kąpieli słonecznych i morskich oraz uczestniczyli w zabawach rekreacyjnych. Uatrakcyjnieniem pobytu były dyskoteka i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Miłym przeżyciem był przejazd kolejką do Gąsek. W ostatnim dniu dzieci otrzymały dyplom zdobycia I stopnia Wilka Morskiego. Troje uczniów było po raz drugi dlatego też otrzymali dyplomy zdobycia II stopnia Wilka Morskiego. Pobyt na „zielonej szkole” w Ustroniu Morskim pozostanie wszystkim na długo w pamięci. Uczniowie już teraz rezerwują sobie miejsca na wyjazd w następnym roku.

      Opiekunowie

               Grażyna Bielewicz-Gorczyca

               Elżbieta Czauderna

 • Konkurs czytelniczy

  Konkurs czytelniczy w klasach IV-V

  Dnia 18 czerwca br. Odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy w kategorii klas młodszych pod hasłem: „ U złotego źródła”. Uczestnicy czytali na głos, przed widownią złożoną z ich koleżanek i kolegów, fragmenty polskich baśni m.in. „Złotej studzienki” Wandy Dobkiewiczowej, opowiadali zdarzenia zawarte w tych ciekawych tekstach. Jury złożone z nauczycieli naszej szkoły w składzie: mgr Iwona Imiołek, mgr Katarzyna Gromala i organizator konkursu mgr Bogdan Struzik wyłonili trójkę zwycięzców. Są to: Michał Ćwik (kl. Va), Agata Dychus (kl. Va) i Kacper Żołna (kl. IVb.). Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom i sympatykom czytania książek życzymy na wakacje udanej lektury.

 • Śliwkowe Szkoły

  W dniu 8 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej odbyło się podsumowanie realizacji projektu pt. „Zabawa i biesiada staropolska podczas dawnych obrzędów i tradycyjnych świąt na terenie gminy Lipnica Murowana”. Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjum ze staropolskimi obrzędami i serwowanymi potrawami, które wyznaczone były przez rok kalendarzowy, a kultywowane na obszarze gminy Lipnica Murowana. W  przedstawieniu zostały zaprezentowane wybrane obrzędy: zapusty, Niedziela Palmowa, Wielkanoc, noc świętojańska i „ wianki”, dożynki oraz początek jesieni. Specjalny (na tę okazję przygotowany) scenariusz zawierał dodatkowo część kulinarną, gdyż każdy pokazany obrzęd związany był ze specjalnymi daniami np. – zapusty (chrust), Wielkanoc ( tradycyjna Lipnicka święconka), wianki i świętojańskie ogniska (ziemniaki zapiekane w kociołku,  kompot z suszonych śliwek), dożynki ( wiejski chleb z pieca z miodem lub wiejskim masłem, tradycyjny placek drożdżowy z serem), wrzesień – zbiór śliwek węgierek( placki  ze śliwkami).

  W niedzielne popołudnie uczniowie klasy V b, VI b  oraz II a gimnazjum wystąpili  w specjalnie  na tę okazję przygotowanych i uszytych strojach z epoki ,w scenografii dawnej chałupy wiejskiej wyposażonej w oryginalne rekwizyty. Zaprezentowali zebranym dawne obrzędy i zwyczaje przeplatane gwarą, ludowymi przyśpiewkami  ( w wykonaniu chóru) i tradycyjnymi potrawami podawanymi w danym czasie roku kalendarzowego. Wszystkie  potrawy zostały przygotowane według starych przepisów i  pojawiły się podczas finałowego przedstawienia. Każdy przybyły na uroczystość miał okazję skosztować przygotowane specjały serwowane  przez uczennice klasy III b i  I a gimnazjum. Ponadto można było spróbować  jajek wielkanocnych z majonezem i szczypiorkiem oraz napić się świeżo przygotowanego soku z pokrzywy, pietruszki, pomarańczy, cytryny, jabłka. 

  Impreza bardzo udana, warta powtórzenia za rok.

 • „XXXVI Bieg o Puchar Wójta”

    „Bieg o Puchar Wójta” kiedyś „Bieg Zwycięstwa” to impreza sportowa, która ma na celu przede wszystkim popularyzowanie biegów jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz zachęcanie uczniów do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

    Na starcie „ XXXVI Biegu o Puchar Wójta” stawiło się 211 zawodników z Zespołu Szkół

  w Lipnicy Murowanej i w Rajbrocie. Część oficjalną rozpoczął pan Honoriusz Piech, który pokrótce przypomniał historię tej imprezy. Następnie delegacje obu szkół udały się z kwiatami pod płytę pamięci. Po części oficjalnej na trasę ruszyli najmłodsi biegacze, którzy zmierzyli się na dystansie 250 metrów, a najstarsi mieli już do pokonania 1200 m. Uczniowie, którzy zajmowali miejsca od I do XII punktowali dla swojej szkoły. I tak w klasyfikacji generalnej Zespół Szkół w Lipnicy zajął pierwsze miejsce! Możemy również pochwalić się kilkoma indywidualnymi sukcesami:

   

  klasy I-II dziewczęta:

  1. Leszczyńska Paulina

  2. Topolska Anna

   

  klasy I-II chłopcy:

  1.  Leszczyński Piotr

  3. Piech Jakub

   

  klasy III-IV dziewczęta

  3. Bakalarz Aleksandra

   

  klasy III-IV chłopcy:

  1. Klimek Jakub
  2. Plesiński Kamil
  3. Chochliński Kacper

   

   klasy I-III dziewczęta (Gimnazjum):

  1. Trojanowska Ewelina

   

  klasy I-III chłopcy (Gimnazjum):

        2. Polek Krzysztof

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Katarzyna Gromala

 • REKRUTACJA

  SZANOWNI RODZICE

   

  ZASADY REKRUTACJI DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej ogłasza zapisy do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015

  Obowiązek podjęcia nauki w klasie I szkoły podstawowej dotyczy dzieci siedmioletnich (rocznik 2007) i sześcioletnich (urodzonych w I połowie roku 2008 – od 1 stycznia do 30 czerwca).

  Na wniosek rodziców naukę w klasie I może rozpocząć dziecko urodzone w II połowie 2008 r.

  Zapisy prowadzone będą w dniach od 3 marca 2014 r. do 30 marca 2014 r. Prosimy o pobranie odpowiednich dokumentów ze strony internetowej szkoły lub sekretariatu i złożenie ich w podanym terminie w sekretariacie.

  Kandydaci zamieszkali poza obwodem Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej  zostaną przyjęci do klasy I na wniosek rodzica/prawnego opiekuna po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, który będzie trwać do 15 kwietnia 2014r., jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

  U dołu strony znajduje się formularz zgłoszeniowy

   

  ZASADY REKRUTACJI DO PUBLICZNE GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ W LIPNICY MUROWANEJ

  Do klasy pierwszej gimnazjum, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców uczniów zamieszkałych  w obwodzie szkoły

  Kandydaci zamieszkali poza obwodem gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodzica/prawnego opiekuna po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli gimnazjum nadal dysponuje wolnymi miejscami.  

  Terminy postępowania rekrutacyjnego do gimnazjum wskazane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty (Decyzja z dnia 3 lutego 2014 r.)

  Od 3 marca do 20 czerwca 2014 r. – składanie dokumentów (zgłoszenie i wniosek).

  Od 27 czerwca do 2 lipca 2014 r. – przedkładanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu.

  7 lipca 2014 r. godz. 13.00 – podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

  Do 9 lipca 2014 r. – potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.

  10 lipca 2014 r. godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

  Do 29 sierpnia 2014 r. – postępowanie uzupełniające.

   

  Rekrutacja_na_rok_szkolny_14-15.doc

 • "ZOSTAŃ OLIMPIJCZYKIEM "

  Początkiem kwietnia gościliśmy w naszej szkole polskiego łyżwiarza szybkiego, wielokrotnego mistrza kraju, medalistę mistrzostw Europy i świata, olimpijczyka pana Pawła Zygmunta. Spotkanie to stanowiło część akcji „ Zostań Olimpijczykiem”. Pan Paweł przybliżył uczniom swoją drogę do sukcesów sportowych.  Omówił znaczenie idei olimpijskiej, symboli olimpijskich, hasła „kalos kagathos” oraz podzielił się wiedzą z zakresu historii igrzysk. Zachęcał młodzież do uprawiania sportu, do dbania o ciało i umysł. Na zakończenie swojego wykładu nasz gość uhonorował dwóch wszechstronnych sportowców: Mateusza Leszczyńskiego i Mateusza Sowę.

    Kto wie, może wśród uczniów naszej szkoły znajduje się przyszły olimpijczyk...

   

 • Dzień Ziemi w szkole podstawowej

  W dniu 23 kwietnia 2014 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym obchodom Dnia Ziemi 2014. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy  V b oraz chór dziewczęcy  z klasy VI b. Myślą przewodnią uroczystości było hasło „Dbajmy  o środowisko, aby żyło nam się lepiej”. Mimo szerokiej wiedzy ekologicznej naszego społeczeństwa nadal zaśmiecamy Ziemię. Aktorzy chcieli uczulić zebranych na wciąż istniejący problem zaśmiecania najbliższego otoczenia, zakupu wielu niepotrzebnych rzeczy, których opakowania od razu stają się śmieciami. Zwrócili również uwagę na segregację i recykling śmieci. Przeprowadzili wśród publiczności mały test sprawdzający ich wiedzę ekologiczną. Większość zgromadzonych widzów znała odpowiedzi, co nas bardzo cieszy. Warto dużo mówić na temat wciąż rosnących gór śmieci. Wiele z nich jest uciążliwe dla środowiska i nie można ich ponownie użyć, ani odzyskać z nich surowców.

  Warto przytoczyć cytat ze scenki pt.”Paweł i Gaweł – Nim, coś wyrzucisz, podrap się po głowie” oraz z piosenki: „ Ziemia – wyspa zielona” – „Posadźmy kwiatów tysiące, posadźmy krzewy i drzewa. Niech z nieba uśmiecha się słońce, pozwólmy ptakom śpiewać.” Biorąc sobie do serca to przesłanie będziemy sadzić kwiaty, drzewa i krzewy  w ramach zagospodarowania terenu wokół szkoły. Zaczynamy już dziś.

  Podsumowując: Nie chcemy utonąć w śmieciach! Lubimy przyrodę, słońce i las i dlatego chcemy, aby one lubiły Nas.

   

                 Anna Błażejczak

   Zofia Gaura

 • Spotkanie z podróżnikiem - 08.04.2014

  Tradycyjnie , jak co roku w naszej szkole gościliśmy podróżnika z grupy „Trzask”.  Odbyliśmy wirtualną podróż do Kambodży i Wietnamu. Pan bardzo interesująco opowiadał o środowisku, kulturze i obyczajach Wietnamczyków i obywateli Kambodży. Oba kraje w ostatnim czasie są licznie odwiedzane przez  turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby zobaczyć słynne unikatowe świątynie buddyjskie w Kambodży oraz poznać Kapłanów Buddy.  Świątynie zachwycają wspaniałą i niepowtarzalną architekturą, którą mogliśmy zobaczyć na prezentowanych zdjęciach. Obserwując ludzi ulicy można dostrzec ślady niechlubnej historii Kambodży, która  poprzez dyktatorskie rządy doprowadziła kraj  do biedy, morderstwa wielu ludzi, o czym świadczą zgromadzone tysiące czaszek, ludzi którzy wskutek wybuchu min utracili nogi, ręce lub inne części ciała. Większość ludności żyje w biedzie, nie wszystkie dzieci mogą się kształcić, gdyż nie mają środków finansowych lub muszą od najmłodszych lat pracować  i zarobione pieniądze oddawać rodzicom. Wiele ludzi mieszka w domach wybudowanych na palach  w zbiornikach wodnych, w których łowią ryby . Życie mieszkańców tej części Azji dostosowane jest do cyrkulacji monsunowej. W Wietnamie do dzisiejszego dnia można zaobserwować wśród ludności ślady po słynnej wojnie wietnamskiej.  Większość narodu uprawia ryż. Praca na polach ryżowych ukształtowała charakter, wprowadziła unikalną kulturę ubioru oraz pokorę wobec sił natury. Zainteresowanie wzbudziła wśród nas opowieść o produktach żywnościowych , w których dominują potrawy z pająków jadowitych i niejadowitych, węży, ślimaków, krabów . Miejscowa ludność jest miła dla wszystkich turystów, gdyż w ten sposób może zarabiać, świadcząc różne usługi według potrzeb i zainteresowań odwiedzających te kraje. Podsumowując -  kto może i ma ochotę zapraszamy do zwiedzania świata. Do zobaczenia za rok.

  Zofia Gaura

strona: