• "Angielski jest fun-tastyczny!"

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła dołącza do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny!". Uczniowie klas trzecich przez cały rok szkolny będą mierzyć się z licznymi zadaniami projektowymi, a efekty ich realizacji będzie można śledzić na stronie szkoły i Facebooku naszej placówki :)

CELE PROJEKTU

Cel główny: Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest fun-tastyczny!” jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

Cele szczegółowe:

- zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego,

- uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka,

- rozwijanie zainteresowania krajami anglojęzycznymi,

- rozwijanie wiary we własne możliwości językowe,

- wdrażanie do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego,

- rozwijanie umiejętności językowych ze szczególnym naciskiem na umiejętność rozumienia ze słuchu,

- rozwijanie inteligencji muzycznej przy jednoczesnym poznawaniu i zapamiętywaniu materiału leksykalnego,

- zapoznanie z wybranymi książkami w języku angielskim,

- rozwijanie poczucia estetyki, wyobraźni twórczej i kreatywnego myślenia,

- tworzenie otoczenia przyjaznego nauce języka,

- wyrabianie właściwego stosunku do osób, mieszkających w innych krajach,

- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

- poszerzenie zasobu słownictwa, zdobycie wiedzy na temat kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych,

- rozwijanie ciekawości i tolerancji wobec innych nacji, kultur, i zwyczajów,

- wdrażanie do pracy z materiałami autentycznymi: fragmentami literatury, piosenkami, filmami,

- budzenie i rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów poprzez stworzenie im różnorodnych możliwości obcowania z językiem angielskim,

- zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością w trakcie uroczystości przedszkolnych,

- uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.

Autorką projektu jest Angelika Fronia - nauczycielka przedszkola i języka angielskiego. Projekt powstał na bazie własnych doświadczeń i obserwacji. Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, a także z siódmym i ósmym kierunkiem polityki oświatowej MEiN na rok 2023/2024: “Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji" oraz “Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej”. Udział w projekcie jest bezpłatny. Chętne osoby mogą dokupić sobie pakiet metodyczny z kartami pracy, prezentacjami lub dokumentację innowacji pedagogicznej.